Новини


 • Замість Західної України буде Рутенія

  Замість Західної України буде Рутенія

  01.11
  Якщо Буковина, Волинь, Галичина, Підкарпаття і Поділля справді хочуть повернутися в Европу, цим землям потрібно згадати про єдину для них назву «Рутенія», а не вдавати з себе «західну версію» України.
 • Остання українізація Західної України

  Остання українізація Західної України

  16.09
  За логікою речей 17 вересня 1939 року, коли Волинь і Галичина стали частиною Радянської України, мало б стати для українців державним святом «зі сльозами на очах».
 • Логіка сарани

  Логіка сарани

  15.09
  Всі привілеї для наших співвітчизників, що їх нині надає Польща, – це сало в борг, за яке треба буде розплачуватися власною шкурою.
 • Не тримайте свої гроші в чужій скрині

  Не тримайте свої гроші в чужій скрині

  01.09
  Армія радників і «доброзичливців», що пропонують Києву «споріднене сполучення» з Варшавою, схожі на кота Базіліо та лисицю Алісу, які знайшли спосіб позбавити Буратіно його золотих монет.
 • Галичани в Польщі: сумнівні кревні чи небажані сусіди?

  Галичани в Польщі: сумнівні кревні чи небажані сусіди?

  19.08
  Ми починаємо публікувати тексти Анджея Ротманна, публіциста, який народився в Польщі, а зараз працює в Казахстані. Цикл стартує зі статті, яку відмовилися вміщувати всі без винятку польські портали.
 • Прорвалися у рабство?

  Прорвалися у рабство?

  10.08
  Для мільйонів українців втеча з охопленої війною Батьківщини зовсім не стала порятунком, адже у світі існують ще й інші небезпеки, крім воєн.
 • Українці придушували Варшавське повстання — історик

  Українці придушували Варшавське повстання — історик

  02.08
  Розлогий маніпулятивний допис оприлюднив Пшемислав П'яста, польський історик, голова Національної Фундації ім. Романа Дмовскєґо. Стаття приурочена до 1 серпня — черговій річниці початку Варшавського повстання проти німецьких окупантів.
 • Польські «конфедерати»: українці захоплюють владу в Польщі

  Польські «конфедерати»: українці захоплюють владу в Польщі

  20.07
  Три мільйони українців, які втекли від війни і знайшли притулок у Польщі несуть з собою СНІД, туберкульоз, нелегальну зброю, моду на проституцію, і скоро захоплять владу в країні — впевнені депутати від ультраправої Конфедерації.
 • Президент Польщі в оцінці трагічних подій на Волині став на бік України (ВІДЕО)

  Президент Польщі в оцінці трагічних подій на Волині став на бік України (ВІДЕО)

  19.07
  Президент Польщі Анджей Дуда в річницю трагічних подій на Волині став на бік України, що викликало скандал у середовищі «кресов’ян» зокрема та польських націоналістів загалом.
 • Волинь-1943: не «геноцид», а етап національно-визвольної боротьби українського народу

  Волинь-1943: не «геноцид», а етап національно-визвольної боротьби українського народу

  09.07
  Конфлікт, який нуртував між українцями та поляками впродовж століть, повинен був знайти вихід. І коли розпочалася Друга світова «макровійна», вона дала поштовх українсько-польській «мікровійні» на Волині.
 • 30 червня 1941 року: Недовершений Акт

  30 червня 1941 року: Недовершений Акт

  30.06
  30 червня 1941 року у Львові крило ОУН під проводом Степана Бандери проголосило "Акт відновлення Української Держави", який залишився хоча й резонансною, але порожньою декларацією.
 • Країна вдавань

  Країна вдавань

  30.06
  Ця країна завше воліла щось наслідувати. Хотіла не шукати свого справжнього обличчя. Ховалася за ликами чужих імперій, бігала в їхній тіні.

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?