НовиниПольські «конфедерати»: українці захоплюють владу в Польщі


Три мільйони українців, які втекли від війни і знайшли притулок у Польщі несуть з собою СНІД, туберкульоз, нелегальну зброю, моду на проституцію, і скоро захоплять владу в країні — впевнені депутати від ультраправої Конфедерації.

Народний обранець до польського сейму Ґжеґож Браун (на світлині в центрі) зі своїми однопартійцями не на жарт вважає, що три мільйони українців, які втекли від війни і знайшли притулок у Польщі несуть з собою СНІД, туберкульоз, нелегальну зброю і «моду на проституцію», пише видання Onet.pl.

До того ж у Польщі, на думку Брауна, до українців ставляться краще, ніж до поляків.

І якщо вони нас хворобами не вб'ють, то візьмуть владу, а потім... згадайте Волинь, — впевнений Браун.

Його однопартієць Войцех Сіньскі, член політичного комітету Конфередерації Корони Польської [повна назва цієї політичної сили — прим. ЗУНР] певен, що «польсько-українські відносини мають тягар: Волинь, ґеноцид, жертви якого лежать у безіменних ямах волають поховати їх».

Це не війна поляків, — продовжував Сіньскі на засіданні парламентської Групи щодо Miжнародних справ та інтересів Польщі і польської діаспори, – Кожна серйозна держава на нашому місці переслідувала б свої інтереси, ті, які не могли бути реалізовані до війни (...). Інтерес Польщі полягає в тому, щоб ця війна якнайшвидше закінчилася. Український інтерес полягає в тому, щоб вона ширилась (…). Нам кажуть, що зараз не час говорити про Волинь. Ми, люди латинської цивілізації, кажемо, що завжди потрібно говорити про правду.

Не зовсім зрозуміло, що пан Сіньскі мав на думці під назвою «латинська цивілізація»: чи латинську абетку, якою послуговується польська мова; чи панівну в Польщі латинську (Римо-Католицьку) церкву, але навряд чи Стародавній Рим собі добре уявляв, де розташована Польща взагалі. Це щодо цивілізації.

Нас [тобто поляків] намагаються переконати, що Росія наш ворог, — продовжив Сіньскі. – Але Польща і Росія не мають територіальних суперечок.

Ну, тут він, можна сказати, правду мовив: навіть сам Путін не один раз вголос заявляв, що най Галичину і Волинь, згрубша — Західну Україну собі Польща назад забирає. В цьому сенсі дійсно: територіальних суперечок нема.

В останні місяці вимальовується теза, що ми маємо справу не лише з біженцями від війни, а й з масовим, системним переміщенням, – сказав депутат Ґжеґож Браун, припускаючи, що незабаром Польща прокинеться в країні, де українці балотуватимуться на виборах.

І що «в деяких ґмінах [територіальних громадах] може перемогти українська меншина».

Професор Богуслав Пазь на зібранні цієї парламентської Групи додав, що польські університети заполонять спочатку українські студенти, а потім українські науковці.

Як реагувати на можливі конфлікти? – запитує активістка Вроцлавської Конфедерації Гальшка Бєлєцка. І далі вона згадала випадок перед початком війни в Україні:

Двоє дітей посварилися через те, що український хлопець говорив про вбивство поляків і пропаґував Степана Бандеру. Польського хлопчика покарали. Ми не можемо сприяти українським дітям, завдаючи шкоди нашим польським дітям.

Пьотр Гешен з Конфедерації додав, що «система охорони здоров’я, яка використовувалася – свідомо чи ні – як інструмент для масового вбивства поляків під час псевдопандемії, піддається подальшому порушенню регулювання». Він попередив:

 — В Україні великий рівень захворюваності на СНІД» А влада [польська], яка виступає за допуск українців до своїх домівок, є підлістю і наступним кроком до злочину.

Лєшек Шимовскі, журналіст, який раніше працював на «Gazeta Polska», і собі, стверджує, що українські злочинні угруповання «взяли майже повний контроль над секс-бізнесом у Польщі». Шимовскі припускає:

Однією з причин такого сильного залучення уряду Польщі до допомоги Україні є записи з прихованих камер, розташованих в ескорт-аґенціях, послугами яких могли користатися польські політики.

За словами Гальшки Бєлєцкої, явище проституції є «особливо тривожним».

Як відомо, Україна була найбільшим експортером повій до Європи, – переконана вона. – В Україні проституція популярна серед дівчат. Вважається, що кожна четверта старшокласниця мріє стати повією. Ми не можемо перенести такі моделі в Польщу. Щоб ця модель не прижилася серед польських дівчат.

І частина зброї, яку Республіка Польща відправляє в Україну, за словами Лєшека Шимовского, захоплюється бандами і потім нелегально продається на Захід. А українські злочинці залишаються безкарними.

В громадських місцях Польщі, у школах виконуються українські пісні, які «справедливо асоціюються з убивством поляків». А українська влада веде гру з польською. Проти поляків.

Незабаром, переконані «конфедерати», українці працюватимуть у польській поліції: «Уявіть собі, що вас зупиняє український поліціянт, але в польському мундирі і ви повинні робити те, що він вам скаже!».

Невдовзі, прогнозують польські ультраправі в Сеймі, в Польщі постане рух Ukr Lives Matter. І Конфедерація Корони Польської очікує шаленого нападу з боку українського лоббі:

«Тут будуть грати руські [українські тобто] онучі».

Як вже повідомляв ЗУНР, у польському Сеймі зібралася парламентська команда з міжнародних відносин та інтересів Польщі і польської діаспори.

Очолює її згаданий Ґжеґож Браун від Конфедерації Корони Польської [повна назва польської ультранаціоналістичної партії: скорочено — Конфедерація]. Відкриваючи зібрання, Браун оголосив, що темою сесії є «Зупинити українізацію Польщі».

Конфедерація сьогодні має в Сеймі Польщі 11 посланців. Останні опитування дають цій партії від 4,9 до 7 відсотків підтримки. Це означає, що Конфедерація бореться за своє життя. Сам Браун теж. В липні реґламентний комітет ВР рекомендував зняти з нього недоторканність: клопотання про це подав начальник поліції. Серед іншого: за недотримання маскового режиму під час пандемії.

Тому навалу гострих випадів в бік біженців з України Onet.pl схильна вважати за наготування до виборів в Польщі. Відтак і попереднього наелектризовування виборця, на якого дедалі більше тиснуть з усіх боків проблеми: економічна криза, інфляція, нова хвиля пандемії...

Тож не дивно, що скора в поляків почнеться «втома від українців». Саме на цьому і хоче зіграти Конфедерація, щоби набрати необхідні 5-7 відсотків голосів і навіть увійти в якусь урядову коаліцію.

Заразом треба визнати, що попри показову риторику, спрямовану насамперед на консервативного виборця, «конфедерати» в дечому мають рацію.

Варто пригадати, що останніх років так понад 20 з Галичини та Волині до Польщі на заробітки їздять мільйони наших людей. На побутовому рівні бувало по різному, але загалом про них йшли з польської сторони схвальні відгуки як про сумлінних працівників, які в цілому добре адаптуються в польське суспільство, легко вивчають польську мову, і так далі.

При чому, це можуть бути суто сезонні працівники, які не постійно проживають в Польщі, а виїжджають туди до праці на кілька місяців і знову повертаються додому.

Але з початком війни Польща масово почала знайомитися з відчутно іншими «українцями». Які спілкуються виключно «язиком», ставати до роботи не квапляться; бодай якось мінімально інтеґруватися в суспільство, що їх гостинно прийняло — так само.

Не є військовою таємницею той статистичний факт, що злочинність, наркоманія і так далі — в рази вищі в промислових мегаполісах півдня та сходу України, а найнижчими ці показники є насамперед в Галичині, і по Західній Україні загалом.

Так що, биття «на галярм» з боку польських ультраправих «конфедератів» про проституток та бандитів, що торгують нелегальною зброєю — не таке вже й безпідставне.

Тим паче, що коли якась країна воює, то природно, що певний відсоток зброї з неї обов'язково «витікає наліво». Від слова ЗАВЖДИ.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?