Новини


 • Як поляки завдяки Сталіну перемогли у Варшавській битві

  Як поляки завдяки Сталіну перемогли у Варшавській битві

  15.08
  «Чудо на Віслі» вважається заслугою Пілсудського та провиною Тухачевського. Але план наступу розробив генерал Розвадовський, а кіннота Будьонного не взяла участі у Варшавській битві через Сталіна.
 • Як у Галичині русофілів судили

  Як у Галичині русофілів судили

  05.08
  У такі ж літні дні сто сорок років тому – від 12 червня до 29 липня 1882 року – у Львівському суді присяжних відбувався процес, підсудними на якому були одинадцять місцевих русофілів.
 • Цикл «Діти Волині». Фільм перший. Мирослав Дон

  Цикл «Діти Волині». Фільм перший. Мирослав Дон

  03.08
  Мене часто запитують, чи відбувалося на Волині те, що показує Смаржовський у своєму фільмі «Волинь». Я їм кажу, що ні... тому що було гірше», - каже Мирослав Дон, який у дитинстві пережив бійню, вчинену українськими націоналістами. Дізнайтеся його історію.
 • Галичина, яку ми проср@ли, або що не так з нашою історією. Епілог

  Галичина, яку ми проср@ли, або що не так з нашою історією. Епілог

  31.07
  Продовжуємо і завершуємо стислий, але цікавий неакадемічний виклад гисторії Галичини, який навряд чи в оглядовому майбутньому стане доступним в офіційній шкільній програмі, зав'язаній виключно на козацькім розбійництві, чубах, люльках та шароварах. З домішками доби Київської Русі, звісно — без якої, як відомо, не було б і Людства на Земли...
 • День бездержавності. 1140 років тому союзник галичан узяв Київ

  День бездержавності. 1140 років тому союзник галичан узяв Київ

  28.07
  Звучить гостро і провокативно? Але саме наприкінці липня 882 року – не здивуюся, якщо 28-го, коли Україна без жодних підстав відзначає «день державності» – варяг Олег заволодів Києвом. До чого тут галичани? Спробуємо з’ясувати.
 • Галичина, яку ми проср@ли, або що не так з нашою історією. Пролог

  Галичина, яку ми проср@ли, або що не так з нашою історією. Пролог

  24.07
  Шанувальникам класичних штампів української історіографії не читати, викликає когнітивний дисонанс і провокує глибокі внутрішні переживання, аж до бажання позбавити автора українського громадянства.
 • Із Галичини обрали 75 депутатів: 63 поляки, шість євреїв і дев'ять українців

  Із Галичини обрали 75 депутатів: 63 поляки, шість євреїв і дев'ять українців

  01.07
  Письменник Іван Франко двічі програв вибори до парламенту Австро-Угорщини землевласнику-поляку Павлові Тишковському. Після того написав: "не люблю русинів", тобто українців.

Опитування

Військо Польське перемогло у Варшавській битві завдяки...