НовиниПочалося: польські поліціянти сказали українцю «випєрдалять» з країни, коли щось в ній не подобається (ВІДЕО)


В середмісті Варшави польські поліціянти за дрібне порушення щодо парковки авто у вульґарній формі запропонували українському кур'єру однієї зі столичних піцерій забиратися з Польщі, ще й погрожували йому «набити писок». Опріч всього, є підозра, що поліцаї були ще й напідпитку.

Випадок трапився днями, 26 серпня. За словами учасника події, він працює в Варшаві доставчиком піци, є громадянином України.

Кур'єр приїхав забрати замовлену піцу з пекарні, де він працює. Він не знайшов місця для парковки, а тому залишив на хвилю автівку обіч дороги з увімкненою аварійкою.

На тій самій ділянці було запарковано ще з десяток інших легківок, згадує молодий чоловік. Коли хлопець забрав замовлення і повернувся до свого авто, то побачив там двох поліціянтів.

– Вони заявили, що я отримаю великий штраф, позаяк моя машина запаркована тут вже більше однієї години, – розповідає чоловік. – Я відповів, що вона тут стоїть не більше 20 хвилин і що я можу це підтвердити через мобільний додаток: там зазначена година, коли як приїхав отримувати замовлення.

У відповідь на прохання кур'єра підтвердити з боку поліціянтів, що його легківка стоїть тут понад одну годину – останні зачали йому закидувати погрози. Тож чоловік про всяк випадок вмикнув камеру.

Фільмик розпочинається з моменту, коли громадянин України запитує:

– Чому пан зі мною так розмовляє? Що я такого зробив, аби до мене так говорити?

На що один з поліцаїв відповів:

– За що? За це вже маєш «сотку» [тобто 100 злотих штрафу]. А за паркування ще 500: тож разом вже маєш 600 злотих. Нехай твій шеф бігом орґанізує гроші.

Хлопець намагається пояснити, як було – на що поліціянт грубо відповідає:

– Він знає, як було! З'їжджай з вулиці. 

– Ось така поліція в Польщі, – каже на записі хлопець.

– Бо я тобі зараз рило вивалю! – почув у відповідь.

– За що?

На що у відповідь другий поліціянт додає:

– Як тобі не подобається, то «випєрдаляй» на Україну!

[випєрдаляй – польський відповідник до уй**буй – прим. ЗУНР]

– Буду тільки стежити, аби мені пан там чогось не підкинув – коментує український працівник.

– Камеру собі, курва, вмикни. Ти що, курва, гадаєш, я тобі щось підкину? Ти, «сосиска» одна! – відповідає польський поліцай.

[в оригіналі вжито слово parówа – розмовне грубе слівце, яке в польській мові означає ось що – прим. ЗУНР]

– Для чого пан на мене йде? Що я зробив такого? Чи все добре є в пана? – запитує український працівник.

– В мене все добре. В тебе ось не дуже, – відповів правоохоронець.

– Чи пан вживав алкоголь? – запитав кур'єр.

– Так, вживав! – відповів поліціянт.

– То зле, що пан на праці вживає алкоголь, – коментує доставчик піци.

– Можу. І що? – не знічується поліціянт.

– І це добре, так? – запитує під кінець український працівник.

– Так, – відповідає йому поліцай.

У підсумку доставнику виписали покару в 250 злотих (приблизно 2000 гривень) – хлопець заплатив штраф відразу на місцю готівкою.

По конфлікті відео потрапило у всемережжя, зокрема його оприлюднила на своєму фейсбукови громадська орґанізація Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych – Осередок відстеження расистської та ксенофобної поведінки.

Також його оприлюднив портал The Warsaw на своєму youtube-каналі:

Осередок з відстеження ксенофобії стверджує, що така поведінка польських поліціянтів є прямим порушення приписів Карного кодексу, а тому про цей випадок громадська орґанізація повідомила прокуратуру та в Бюро внутрішніх розслідувань в поліції.

Скандал потрапив на шпальти всіх провідних видань Польщі, а відтак і до керівництва поліції в Варшаві.

– Одразу після отримання інформації про запис можливих порушень у поведінці офіцерів проти громадянина України, комендант поліції Варшави наказав Департаменту контролю з'ясувати обставини цієї події. Співробітники Департаменту підтвердили, що дійсно цей випадок мав місце на теренах Середмістя у Варшаві, – повідомив речник варшавської поліції Сильвестр Марчак.

За словами Марчака, особи офіцерів встановлено, проти них розпочато дисциплінарне провадження.

Щоправда, питання з боку польських новинарів, чи перебували патрульні полісмени на службі під дією алкоголю, як це може здатися з відеозапису – так і залишилося без відповіді.

Наразі не знати, чим це все завершиться і чи поліцаїв‑ксенофобів звільнять зі служби, чи їм просто по‑батьківськи помахають злегка пальчиком.

Але дедалі чіткіше стає зрозумілим: попри позірне обнімання польського президента Дуди з Зеленським – така ж сама показова польська гостинність до втікачів від війни з України – добігає кінця.

Як бачимо, українців вже «посилають» прямим текстом.

І роблять це не якісь підлітки‑гопники зі спального району, а безпосередньо поліціянти.

При чому зроблено це на адресу чоловіка, який вже більше‑менше спілкується польською мовою, чесно й леґально працює та, відповідно, сплачує в Польщі податки.

З яких, до речі, ті ж самі поліцаї отримують зарплату та інше забезпечення.

А в леґальному працевлаштуванні громадянина з України можна не сумніватися: нелеґали сидять тихіше води – нижче трави, і не викладають до польської преси відеозаписів спілкування з поліцією – це ж очевидно!

ЗУНР вже цитував польське видання, де йшлося про то, же Польща з мононаціональної країни перетворилася в момент на країну міґрантів.

Нехай покищо в основному ці міґранти тільки з України, та все ж таки мононаціональна польська більшість відчутно скоротилася.

Згаданий допис в польському часописі бравадно стверджував, що Польща витримала цей іспит на соціальну та інституційну гнучкість.

Як бачимо зі свіжого випадку з п'яними поліцаями в Варшаві – поквапилося польське видання з заявами про успішний суспільний тест звітувати. Ой, як заскоро поквапилося.

Згідно з аналітикою ЗУНР, внутрішнє суспільне протистояння в Польщі буде тільки зростати, позаяк ця країна ніколи не була в статусі «країни міґрантів» на кшталт Сполучених Штатів чи навіть тої ж самої Великобританії, куди мільйони самих поляків впродовж останніх двох десятиліть масово та постійно їздять на заробітки.

Тож питання зовсім не в тому, відбудеться якийсь вибух на національному підґрунті в Польщі, чи ні – звісно, що відбудеться!

Питання тільки, коли саме: ще в цьому, 2022 році, чи вже навесні наступного?

Ну, і з якою силою воно відбудеться?

Обмежиться дрібними хуліганськими випадами на кшталт поведінки цих варшавських поліцаїв?

Ачи дійде, най Біг бороне, до якоїсь новітньої «пацифікації» або навіть і відкритої міжнаціональної різні?

Історія вчить, що для цього достатньо тільки іскри в потрібному місцю, потрібний час...


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?