НовиниЗдали на макулатуру: з бібліотек Дрогобицької громади вилучили 30 тис. сов'єцьких книжок


Звільнені від радянської літератури полиці планують поповнити сучасними українськими книжками, які придбають за кошти, отримані за макулатуру.

В межах дерусифікації – із бібліотечних фондів Дрогобича та територіальної громади вилучили понад 30 тисяч радянських книг.

Таку інформацію озвучила керівниця бібліотечної системи міста Марта Андрусик, повідомляє Дрогобицька міська рада.

Радянську літературу із бібліотек почали вилучати ще давніше – однак із початком повномасштабного вторгнення росії на терени України цей процес пришвидшили.

Відтак із січня місяця із книгозбірень Дрогобича, Стебника та територіальної громади – а таких загалом 30 – було вилучено понад 30 тис. радянських книг.

За словами Марти Андрусик – таку літературу здали на макулатуру, відтак вилучені кошти скерували на спецрахунок бібліотечної системи.

За них згодом буде придбано нові та сучасні книги, які поповнять бібліотечні фонди міста і територіальної громади.

Окрім цього, за ініціативи Управління культури та розвитку туризму ДМР, зокрема керівниці відділу культури і мистецтв Лесі Татарської з початком літа у місті реалізовують амбітний проєкт: «Подаруй бібліотеці книжку».

Ідея акції проста – поповнити бібліотечні фонди україномовними книгами та відродити у молодого покоління зв’язок з паперовою літературою.

– Ми дуже хочемо відновити навички живого спілкування з книгою, тенденцію читання у читальних залах бібліотек, де людина повністю поринає в особливу атмосферу, набирається ідей, нових знайомств. Тому книги потрібно поновлювати. Ми є носіями культури, і тому те, що ми збережемо, чи вкладемо зараз — це вагомий внесок у розвиток культури в майбутньому,— поділилась Леся Татарська.

Важливу ініціативу особисто підтримала й Народна Артистка України та Герой України Ада Роговцева, яка у соціальних мережах закликала своїх друзів пожертвувати книги для Дрогобицької міської бібліотеки.

Як наслідок у Дрогобицьку книгозбірню уже надійшли книги із Києва та Львова, активно їх приносять і місцеві мешканці.

За твердженнями Марти Андрусик – із столиці небайдужі надіслали в Центральну бібліотеку імені В’ячеслава Чорновола галузеву та історичну літературу, із Львова – письменник Станіслав Ганський прислав чимало своїх новинок 2022 року видавництва.

Паралельно, україномовну літературу  – серед якої історичні романи та дитячі книги у книгозбірні несуть і дрогобичани.

Додамо, книги можна приносити до усіх бібліотек-філій Дрогобича, Стебника та навколишніх сіл.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?