НовиниМешканці польського міста виступили проти зведення будинків для біженців з України


Лодзька архиєпархія має намір звести житловий комплекс із 10 будинків, який би був призначений для біженців з України. Опісля там мали б поселити бездомних людей. Мешканці Лодзя проти такого сусідства, тож уже дві ділянки не погодили для зведення будинків.

Зараз Лодзька архиєпархія планує змінити формулу створення житлового комплексу у зв’язку з протестами. Курія не має наміру відмовлятися від проєкту, пише portalsamorzadowy.pl.

Створення житлового масиву з 10 будинків, призначених для біженців війни з України та людей, які перебувають у кризовому становищі, було ініціативою архиєпископа Лодзя Ґжегожа Рися. Про це оголосили під час святкування 100-річчя архиєпархії у квітні. До проєкту долучились також Карітас та міське управління.

– У зв’язку з війною в Україні та кількістю людей з України, які залишаються в нашій країні, а біженці з України, ймовірно, залишаться з нами на більший період часу, ми хочемо побудувати житловий масив у Лодзі, де можна буде жити цілий рік. Ведемо переговори з містом про це, аби отримати землю в оренду під ці будинки, – повідомив тоді Ґжегож Рись.

Згодом стало відомо, що до фінансування проєкту долучився Папа Римський Франциск, який профінансував один будинок у Польщі, передавши 30,5 тисячі доларів.

Спочатку будинки мали будувати в районі Радоґощ-Захід міста Лодзь, але жителі не погоджувалися на забудову. Проти виступили також мешканці маєтку Реткіня, який очільниця міста Ганна Здановська вказала другим місцем.

Люди сказали, що їхньої думки ніхто не питав. А садиба буде побудована поруч з дитячим майданчиком, для неї потрібно вирубувати дерева.

Тож архиєпископ подав прохання розглянути третю ділянку – на вул. П'єніста 2А та 4.

– Будинки отримали дві локації, але, на жаль, вони не мали суспільного сприйняття. Тому, як спільнота Церкви, як віруючі, ми не будемо творити діла милосердя в атмосфері несхвалення суспільства, в атмосфері війни, – сказав прес-секретар Лодзинської архиєпархії о. Павло Клис.

Він додав, що курія все ще переконана в реалізації проєкту.

– Є два рішення. Архиєпископ зазначає, що ми або реалізовуватимемо його з містом, переформатувавши цей проєкт у такий спосіб, щоб він був соціально прийнятним. Або ми, як Церква, реалізовуватимемо цей проєкт цілком самостійно, тому що ми переконані в цьому, – зазначив він. – Тобто, житловий комплекс можуть звести на землях, які належать архиєпархії.

Речник також пояснив, що будинки призначені для жінок з дітьми, які втекли з України через війну. Після закінчення війни вони мають стати притулком для людей, які залишилися бездомними.

Але зрозуміло, що це – не більше, ніж спроба якось протиснути проєкт: бо жадного виселення з тих будиночків «після війни» не буде.

Тож цей випадок слугує надзвичайно промовистим прикладом того, наскільки серйозно популістичні дії влади Польщі починають розбігатися зі справжніми настроями пересічних поляків.

Замість того, аби розв'язувати нагальні внутрішні проблеми в самій Польщі – шалена інфляція, здороження цін на житло, пальне, паливо, наготування до зими тощо – польські владоможці вирішили побавитися в «геополітику», уявивши, що нинішня Польща за економічною міццю коли не самі Сполучені Штати, то десь як Норвегія точно!

Рано чи пізно, але це завершиться таки потужним суспільним вибухом – вже з боку простих поляків.

Перший дзвіночок про це вже пролунав, коли польські поліціянти сказали українцю «випєрдалять» з країни. Або ж коли українок у Варшаві побили польські підлітки. І це вже – далеко не поодинокі подібні випадки.

Тож протест мешканців міст Лудзь проти будівництва містечка для біженців з України, ще й не будь‑ким, а самою Католицькою Церквою – свідчить про те, що події таки стрімко розвиваються.

І розвиваються вони по висхідній....

 


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?