НовиниДепутати Львівської облради покатались по Європі як "волонтери"


Чоловіки з крайового парламенту спокійно виїжджали за кордон, дехто встиг побути на морі й навіть домовитися про гуманітарку.

Низка депутатів Львівської обласної ради (ЛОР) 6 вересня відвідали економічний форум у польському місті Карпачі.

Аби виїхати за кордон, їх за поданням голови ЛОР Ірини Гримак було внесено до системи “Шлях” як волонтерів.

Про це виданню LVIV.MEDIA стало відомо із листа Львівської обласної ради про сприяння у перетині державного кордону, пропозиції щодо виїзду за межі України водіїв в умовах правового режиму воєнного стану та коментарів депутатів.

Зазначимо, економічний форум у Польщі проходив 6-8 вересня. Цьогоріч він відбувався під гаслом “Європа у світлі нових викликів”.

Україну представляли близько 200 учасників, серед яких — урядовці, політики, експерти та журналісти. Вони з представниками інших країн брали участь в обговоренні безпекової ситуації з огляду на активну фазу війни України і росії.

Дискусії проводили і стосовно євроінтеграційних прагнень Києва, партнерства Польщі й України, фінансування відновлення української економіки тощо.

Захід відвідали депутати Львівської облради на чолі з Іриною Гримак. Вона прибула туди з депутатами:

Володимиром Квуртом — членом політичної партії “Європейська Солідарність”

Святославом Шереметою — членом політичної партії “Європейська Солідарність”

Олегом Дудою — пройшов у 2020 році до ЛОР від партії “Європейська солідарність”

Ростиславом Добошем — членом партії “Голос”.

Їх для безперешкодного виїзду за кордон внесли до системи “Шлях”, за поданням голови ЛОР, як волонтерів.

Так, Дуду та Шеремету внесли до системи 31 серпня 2022 року.

17 серпня Гримак просила внести до цієї системи Володимира Квурта, Костянтина Квурта, Петра Адамика та Володимира Терлича.

Усі вони, згідно з поданням, планували поїздки до країн ЄС з метою перевезення гуманітарних вантажів до України.

Натомість у коментарі журналісту LVIV.MEDIA депутати ЛОР повідомили, що після відвідування форуму жодної гуманітарної допомоги до України не привезли.

Шеремета, почувши запитання, відмовився коментувати свою поїздку, посилаючись на свою зайнятість.

Я не хочу коментувати зараз. Я їду. У мене з машиною питання. Я зараз не маю як коментувати”, — зазначив він.

Депутат Добош зазначив, що під час закордонної поїздки не мав на меті привезти гуманітарну допомогу.

– Саме з цієї поїздки я не привіз, тому що я був на економічному форумі, — розповів депутат.

Водночас він запевнив, що протягом терміну дії дозволу на виїзд за кордон двічі привозив гуманітарну допомогу та планує привезти ще.

Володимир Квурт розповів, що вже виїжджав супроводжувати вантажі, які їхали до України.

– Перетнув (кордон — ред.) з метою відвідати економічний форум, взяти участь у роботі панелей, — пояснив політик.

При цьому він стверджує, що перед початком форуму “зустрічався з колегами, які, відповідно, поставляють необхідні вантажі в Україну”.

У коментарі Олег Дуда підтвердив, що був на економічному форумі, також відвідав онколікарню у Вроцлаві, де отримав гуманітарну допомогу.

– Був на економічному форумі, там було три сесії і три дні була представлена медицина. Я побачив керівників, відвідав онколікарню у Вроцлаві. Надали мені багато гуманітарної допомоги для проведення лапароскопічних операцій, відвідав українсько-канадську місію, яка була вісім разів в Україні, а зараз проходить на території Польщі, для цього винайняли лікарню, — розповів Олег Дуда.

За словами депутата, до України він повернувся лише зараз, із собою привіз гуманітарну допомогу.

– Передали нам також степлери для мікрохірургії судин, це, власне, важливо щоб не проводити ампутації. Я тільки повернувся вночі. От зараз то все попередаю і в наш онко- і в кардіо- (відділення — ред.), — додав депутат.

Редакція LVIV.MEDIA попросила в Олега Дуди підтверджувальні документи на завезену гуманітарну допомогу, зокрема розхідні матеріали для хірургії, однак депутат відповів, що таких документів немає.

Окрім того, у поданнях Ірини Гримак на внесення до системи “Шлях” був депутат Львівської міської ради Петро Адамик.

Згідно з документом, депутат повинен був відвідати Німеччину та Францію, щоб привезти гуманітарні вантажі.

У коментарі LVIV.MEDIA Петро Адамик запевнив, що дійсно займається волонтерською допомогою та привіз до України 11 автобусів у співпраці з Асоціацією міст Польщі.

– Від 24 лютого раз в місяць я купляю автомобіль за свої кошти. Перший раз про це говорю, не пишу ніде, але знову ж таки, маю навіть нагороду, найвищу, яку може дати міністр оборони цивільному, — розповів місцевий політик.

Францію і Німеччину Адамик відвідав на День Незалежності України.

– Якщо вас буде цікавити, чи я був на морі? Я був на морі 10 хв, — зазначив він.

При цьому запевнив, що всі закордонні поїздки відбуваються задля перемовин щодо передачі волонтерської допомоги для України.

LVIV.MEDIA також звернулося за коментарем до голови Львівської обласної ради Ірини Гримак, за поданням якої депутати і виїжджали з України під час воєнного стану та відвідували економічний форум.

– Питання в тому, що волонтерська поїздка за гуманітарною допомогою не означає, що людина в’їжджає вже з фізичним вантажем. Тому що вантаж, на скільки мені відомо, має приїхати за два тижні, якщо ми говоримо про Олега Дуду. Щодо інших, також можу деталізувати. Це ж не означає, що він поїхав кудись на склад, взяв якийсь вантаж і його привіз. Він відповідні зустрічі провів, домовленості певні досягнуті, і вантаж приїде своїм ходом у певний час, коли це буде можливим, — зазначила голова ЛОР.

Однак про те, за яку гуманітарну допомогу домовились Володимир Квурт, Святослав Шеремета та Ростислав Добуш, Гримак відповісти не захотіла, посилаючись на те, що у неї  “немає часу спілкуватися незрозуміло про що”.

– Послухайте, ви маєте телефони депутатів? Будьте ласкаві, з’ясовуйте з кожним, із ким ви забажаєте…Телефонуйте, запитуйте, я ж не їхній секретар, щоб за них відповідати, — додала вона.

Добре, звісно, що таке поважне львівське видання почало цікавитися, в який спосіб, куди і для чого виїжджають закордон обласні депутати. Насторожує інше. Чомусь в переліку «досліджуваних» депутатів нема жодного представника від правлячої нині в Україні партії "Слуга народу" – все тільки посланці, можна так сказати, від опозиційних політичних сил.

Це часом не тому, що видання LVIV.MEDIA перебуває у власності родини Козицьких – а точніше в руках тата нинішнього посадника на Львівщині від київського престолу – Максима Козицького?..

Цікавим видається також і те, що цей матеріал вийшов акурат гарячими слідами після низки провокацій, обшуків та підозр з боку силовиків на адресу НЕреєстрових волонтерів Львівщини – тобто таких, що не мають жодних зав'язок на партію влади ні всеукраїнському, ні навіть суто на львівському обласному рівні.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?