НовиниЛьвівщина готується прийняти нову хвилю переселенців – Польща помагає


У Львівській області облаштовують гуртожитки для проживання переселенців зі Сходу – в очікуванні нової хвилі евакуації із зон бойових дій в зимний період.

– Львівщина зараз приймає близько 400 тисяч людей, котрі тут ніколи не проживали до початку війни. Із них 250 тисяч мають статус ВПО і офіційно зареєстровані. І для Львівської ОВА допомога цим людям – один із важливих пріоритетів. І готуємось до того, що може бути ще хвиля евакуації. Як ми бачимо, росія атакує наші електростанції, то так само розуміємо, які можуть бути їхні наступні кроки, коли почнеться зима. Тому Львівщина до цього готується і всіх кого треба буде прихистити — Львівщина буде готова прихистити в цьому році і в наступному.

Про це під час прессбрифінгу в Медіацентрі «Україна» у Львові сказав заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Олександр Кулепін, повідомляє Укрінформ.

Він додав, що багатьох переселенців розміщували в школах, в закладах культури, спортзалах, де не створені умови для довгострокового проживання. Це було як тимчасове рішення. А зараз стоїть завдання забезпечити людей місцями для гарного, якісного та довгострокового проживання, сказав він.

– Для цього ми працюємо із гуртожитками, маємо обласну програму, де ми також фінансуємо реконструкції. Для цього ми забезпечили отримання на більш ніж 12 млн гривень меблів та білизни від уряду Польщі і їхнього державного резерву, і ми продовжуємо роботу в цьому аспекті, — акцентував Кулепін.

Як повідомлялося, раніше начальник Львівської ОВА Максим Козицький зголошував про підготовку в області додаткових 50 тисяч місць для переселенців. Також він не виключив, що у зимний період може прибути близько 100 тисяч осіб.

Воно і зрозуміло, чому Польща допомагає. Всіх до себе приймати – вигідно, але бракує грошей, бо ж Евроунія не дає тих мільярдів, на які так розраховувала собі польська влада.

Тож «план Б» – нехай побільше зосередиться потенційних трудових та демографічний ресурсів на «кресах»: тобто на теренах, які потенційно можуть увійти до «Великої Польщі».

Втім, ці терени вже й без того перебувають під польським патронатом з усіх боків. І тут вже – дійсним, а не потенційним.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Військо Польське перемогло у Варшавській битві завдяки...