Новини



Громадянка Польщі звернулась до Києва зі запитом на ексгумацію жертв Волинської різні


Кароліна Романовська просить провести гідне поховання поляків, вбитих українцями на території сучасної Рівненщини.

Очільниця Товариства польсько-українського примирення Кароліна Романовська стала однією з перших серед громадян у Польщі, хто подав офіційний запит до президента Володимира Зеленського щодо ексгумації жертв Волинської різні.

Романовська звернулася з проханням про гідне поховання 18 людей, включно з членами її сім'ї, вбитих у селі Угли на території нинішньої Рівненської області, до президента України, а також до Українського інституту національної пам'яті. На думку полячки, розв'язання волинського питання – це єдиний спосіб відібрати у Росії «пропагандистське паливо». Романовська зазначила, що польський уряд і польський Інститут національної пам'яті вже робили такі запити, однак отримували відмову.

«У моїй родині ніколи не було ненависті до українського народу. Як тільки у 2022 році почалася війна, ми одразу ж кинулися допомагати й донині стоїмо на боці України. Ми знаємо, що УПА в 1940-х роках становила лише невеликий відсоток від усього українського населення», – сказала Романовська.

За словами керівниці Товариства польсько-українського примирення, потрібно вибудовувати нові відносини між Польщею та Україною на основі правди. Це дуже важливе питання для поляків, хоча вони знають, що «діти не відповідають за злочини своїх батьків».

Нагадаємо, нещодавно виник конфлікт під час панельної дискусії «Польща майбутнього» за участі міністра закордонних справ Дмитра Кулеби та його польського колеги Радослава Сікорського. Під час дискусії Дмитра Кулебу запитали, коли Україна дозволить польським фахівцям провести ексгумацію тіл загиблих під час Волинської різні 1943 року, коли бойовики ОУН-УПА та місцеве українське населення вбили понад 100 тисяч цивільніх поляків, в основному літніх людей, жінок та дітей.

Український міністр у відповідь вказав на те, що зустріч відбувається в місті Ольштин, куди українське населення було переселено у 1947 році в ході Операції «Вісла» нібито «з українських територій», хоча згадана операція відбувалася у Люблінському, Підкарпатскьому та Малопольському воєводствах Польщі. Варто відзначити, що в ході Операції «Вісла» загинуло трохи більше 200 осіб.

У відповідь прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розкритикував заяву Дмитра Кулеби та приєднався до слів міністра оборони Польщі Владислава Косіняка-Камиша, який в липні заявив, що Україна не зможе вступити в ЄС, поки не виконає умову, пов’язану з історичним питанням Волинської трагедії. Згодом у МЗС України уточнили, що глава відомства не висловлював територіальних претензій до Польщі.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?