НовиниУ Львові стартує проект популяризації сецесії


У межах реалізації міжнародного проекту передбачене проведення щорічного заходу «Всесвітній день сецесії у Львові».

У Львові стартує проект, присвячений збереженню та популяризації спадщини ар-нуво, або ж сецесії. У межах ініціативи планується створити базу будівель цього стилю, провести літні школи реставрації стінописів, скульптурних прикрас та брам, організувати різноманітні освітні та промоційні заходи тощо. Про це 14 березня повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

Проєкт «Ар-нуво як Нова Євроутопія. Як минуле може бути мостом до сталого майбутнього» реалізовуватимуть майже чотири роки спільно з партнерами – учасниками міжнародної спільноти Reseau Art Nouveau Network (RANN).

У межах реалізації проєкту передбачене проведення щорічного заходу «Всесвітній день сецесії у Львові». А також –  обговорення, розробка буклетів для мешканців, виставки, екскурсії, відвідування тематичних майстерень.

Найяскравішими зразками власне львівської сецесії є будівлі колишнього страхового товариства «Дністер» (вул. Руська, 20), Національного лісотехнічного університету України (вул. Генерала Чупринки, 103), колишньої дяківської бурси (вул. Лисенка, 14-14а). Всі вони були збудовані фірмою Івана Левинського в часи Австро-Угорщини.

Крім того, у Львові є близько вісімдесяти сецесійних розписів, і жоден не повторюється. Їх урятувало те, що радянським ЖЕКам забракло довгих драбин, аби забілити стелі австро-угорських кам'яниць. 


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?