Новини



Польська влада догосподарювалася: поляки купують вугілля в Чехії


Черги за вугіллям перед чеськими копальнями стають довшими. І це за умови, що Польща має потужні власні поклади вугілля.

Чудовим прикладом є шахта Budryk в Орнонтовіце в Сілезії, де збір вугілля триватиме до кінця грудня.

Шахта здатна видобувати і продавати приблизно 180 тонн на добу. Тому дехто відмовляється чекати вугілля на польському боці кордону і їде шукати його на складах у Чехії.

На чеських складах ви можете придбати «еко-горох» або «волоський горіх» (сорти, розмір подрібнення вугілля – прим. ЗУНР). Це вугілля доступне, наприклад, у Цєшині, Ґавежові, Петвалді чи в околицях Опави.

Однак ситуація змінюється – як почув кореспондент RMF FM на одному зі складів у Цешині, «сьогодні вугілля є, а що буде через кілька днів, невідомо».

Вугілля в Чехії таке ж дороге, як і в Польщі. Деякі склади пропонують акційні ціни і тоді тонна коштує близько 3,5 тисяч. злотих (приблизно 31.000 гривень). Однак на складі в Цєшині тонна вугілля коштує 3850 злотих.

На чеських складах немає обмежень, але покупець повинен сам організувати транспортування та оплатити його. Так у середу на складі в Цешині було виставлено на продаж близько 24 тонн вугілля.

Проте є склади, де, купуючи більше вугілля, наприклад, 3-4 тонни, можна розраховувати на безкоштовний транспорт, але з доїздом до 30 кілометрів. У Чехії є склади, де вугілля можна купити й онлайн.

Зазначимо, що в самій Польщі вугільна галузь загалом жива. Допіру в минулім 2021 році вони закрили лише одну копальню.

Починаючи з 2012 року, видобуток вугілля в країні скоротився майже на половину. Зокрема, йдеться про скорочення видобутку 55% бітумінозного вугілля і 45% бурого вугілля.

В рамках екополітики Европейською комісією, Польща планувала закрити останні копальні в 2049 році.

Очевидно, що тепер це питання точно не на часі і закриття не відбудуться, або ж відбудуться в значно менших масштабах.

Разом з тим, постає питання: а чим таким важливим займалася польська влада, що за останні пів року не спромоглася бодай трохи відновити для своїх мешканців рівень видобутку вугілля, який скорочувався останні 10 літ?

Бавилися в олив'яних солдатиків?

 


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?