НовиниХолопи мера Франківська ‑ місцеві ЗМІ про хитру схему Руслана Марцінківа (ВІДЕО)


409 будинків, які раніше обслуговувалися ТОВ «Балтія-Сервіс», з 1 вересня 2022 року передані в управління КП “Комфортний дім”. Чому це є фактично черговою оборудкою команди Марцінківа розказав у своєму відеоблозі шеф-редактор “Галки” Вадим Войтик.

Новиною про нового-старого управителя похвалися у соцмережі заступник Марцінківа Михайло Смушак.

Будинки «Балтії-сервіс» насправді пішли паровозом до будинків КП «Комфортний дім», колишній «Теплий», колишній МІУК, колишній ЄРЦ. Аби обійти обмеження закону на одностороннє підвищення тарифів «Комфортний дім» спільно з мерією придумав так званий конкурс. Який сам в себе і виграв, але вже за новим тарифом.

Втім, зараз мова не про це.

Житловий фонд Івано-Франківська в значній мірі складається з малоповерхової забудови. Це малоквартирні будинки з мінімальною прибудинковою територією, без спільних електричних, водопровідних та інших мереж, ліфтів, тобто всього того, що потребує професійного обслуговування, пише Galka.

Мешканці цих будинків давно звикли самостійно виконувати пряму норму закону: утримувати спільне майно. Не без проблем, особливо коли це стосується пам’яток в середмісті, але все ж.

Саме тому місто свого часу і оформило їх самоуправління окремим рішенням.

Минуло кілька років і той факт, що хтось чомусь не платить квартплату схвилював чиновників і в першу чергу новообраного мера Руслана Марцінківа.

На колінці зліпили якийсь конкурс і так званим управителем особняків стала не відома нікому львівська фірма «Балтія-Сервіс».

Фірма мала начебто литовського засновника, але насправді кінцевим бенефіціаром тої піраміди є львівський підприємець.

Реакція ощасливлених квартировласників була прогнозована.

– Невже це путіна бізнес?!Балтія-сервіс! поясніть мені чому я маю платити 75 грн в місяць, якщо за підлеглою територією напівособняка НІХТО не доглядає!? Чому? Що це за банда??!!.

– В нас взагалі закрита територія. Ні разу ніхто не приходив: ні з перевіркою, ні з ремонтом, ні просто “пагаваріть”.

Ну і так далі.

Тим не менше схемка проканала, і ще кількасотбудинків отримали від мерії іншого управителя – франківську фірму «Проф сервіс». Яка успішно збанкрутувала і була продана… Так, фірмі «Балтія-сервіс».

У підсумку фірма, яка не мала на початку жодного сантехніка чи двірника отримала в управління біля півтисячі будинків, з яких мала всі законні підстави вимагати квартплату. Гроші з повітря!

Минув рік, і обурюватися почав вже і Марцінків, який особисто освятив цю авантюрну схемку.

– Михайло Смушак – робіть щось з “Балтія-Сервіс”. Біда якась. Розривайте договори. Чи що.

Вочевидь вирішили чи що, і наприкінці 2018 року «Балтія-Сервіс» оголосила про намір піти з Франківська. Здавалось би – все, можна зітхнути з полегшенням.

Однак думка про те, що комусь в місті добре, не давала спокою команді Марцінківа кілька років поспіль.

На початку 2022 року вони оголосили новий начебто конкурс, куди включили і 409 «безгоспних» будинків. Наприклад, Вороного, 14.

Цікаво, чим мешканці Вороного, 14 завинили, аби їх знову обклали оброком? Може було хоч одне звернення з цього та інших 400 будинків, де би власники благали Марцінківа призначити їм управителя? Простіше кажучи, чи питали людей, що їм то треба?

Ставлення Марцінківа до мешканців міста як до власних холопів відомо. Холопам дозволено цілувати руку панові, і тоді він ощасливить їх бруківкою у дворі чи запуском комунального автобуса.

Щоправда, автобус поїде не на Хоткевича, а в Узин чи Камінне, бо там руку цілували краще.

Але це теж тема іншої розмови.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?