НовиниПрем’єр Польщі назвав недостатньою фінансову допомогу ЕС для України


Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький закликав Єврокомісію виплатити Україні обіцяні 9 млрд євро, заявивши, що допомога ЄС є недостатньою.

Коли Моравецького запитали про оцінку зусиль ЕС щодо обладнання та фінансової допомоги Україні, він сказав:

– Я вважаю цей стан фінансових зобов'язань з боку Европейської комісії, безумовно, недостатнім, – відповів він.

За його словами, план Росії в умовах неспроможності завдати Україні воєнної поразки може включати спроби "заморити Україну голодом", повідомляє польський ресурс RMF24.

– Це може бути наступний план Путіна. Тому я закликаю – я говорив про це з Урсулою фон дер Ляєн у Копенгаґені та кількома днями раніше – щоб Евросоюз якнайшвидше передав Україні обіцяні 9 мільярдів євро, тому що діяти треба всупереч намірам Путіна, Кремля і Москви, а не в тій лінії, яку Москва, ймовірно, зараз виробила собі як чергову лінію атаки на Україну – лінію дестабілізації Євросоюзу, – сказав він.

Прем'єр також попередив Еврокомісію, щоб вона "не потрапила в гру Путіна, гру Москви, тому що це був би інший спосіб позбавлення України суверенітету". "Ми не можемо з цим погодитися", – підкреслив він.

Він зазначив, що кожні кілька днів спілкується з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

– Ймовірно, я найближчим часом поїду в Україну, – додав Моравецький.

18 травня Єврокомісія запропонувала надати Україні додаткову макрофінансову допомогу в розмірі до 9 млрд євро у 2022 році у зв'язку з агресією Росії в цій країні. Наприкінці травня лідери ЄС схвалили виділення українському уряду 9 млрд євро для покриття, як сказав президент Європейської ради Шарль Мішель, негайних готівкових потреб країни, щоб країна могла функціонувати в той час, коли йде відсіч російській агресії.

Раніше повідомлялося, що усі держави-члени ЄС, окрім Угорщини, погодилися фінансово гарантувати ще 5 млрд євро макрофінансової допомоги у вигляді довгострокових кредитів для України.

5 млрд євро, про які держави-члени домовилися на робочому рівні 2 вересня, є частиною макрофінансової допомоги у розмірі до 9 млрд євро, про яку Еврокомісія оголосила у травні. 

Як бачимо, Польща дедалі гучніше й наполегливіше розповідає урядовцями Евроунії де, кому і скільки надавати.

Зрозуміло, що турбуючись про надання Еврокомісією 9 млрд евро, польський прем'єр не стільки за Україну хвилюється, як просто намагається піднести статус Польщі в міжнародній політиці.

Звісно, Польща не може претендувати на якогось світового геостратегічного гравця на рівні з ядерними країнами. Але ось стати твердим лідером на европейському континентальному театрі політичних дій – це завдання польський істеблішмент вже, по суті, озвучує не ховаючись.

Залишилося ще трішки Польщі доозброїтися й довести чисельність Войска Польскєґо до запланованих 300 тис. штатних службовців.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?