Новини$1000 за вихід з кріпацтва – на Буковині чоловік вивозив чоловіків під виглядом волонтерів


Схема була загалом доволі проста і поширена нині. Щоправда, багато хто нею користується просто для короткострокових виїздів за границю у справах або сімейних, або підприємницьких. Але для нинішньої київської авторитарної влади всі ці чоловіки на один штиб – так звані «ухилянти».

На Буковині чоловік налагодив злочинну схему – 1000 доларів США за можливість вирватися з 95‑квартального кріпацтва.

Дані вносилися до інформаційної бази «Шлях» [система для водіїв та перевізників], що давало підстави чоловікам призовного віку виїхати за кордон.

Представники ОДА звернулися до поліцейських за допомогою.

До них надійшов лист від установи щодо виїзду переліку осіб як водіїв закордон, щоб перевезти гуманітарний вантаж для одного із благодійних фондів. Однак, як з'ясувалося, жодних таких листів установа не видавала.

– Правоохоронці встановили, що вказаний у листі благодійний фонд дійсно займається доставкою з-за кордону гуманітарних вантажів. Проте один з його представників вирішив "підзаробити", налагодивши "схему" з виїзду чоловіків призовного віку за кордон. Саме він у фонді відповідав за оформлення документів на право виїзду. За певну винагороду дані стосовно особи вносилися до інформаційної бази, що давало правові підстави для виїзду. За таку послугу брав по 1000 доларів США, – йдеться в офіційному повідомленні, пише Espreso Zahid.

22 серпня у Чернівцях пана‑визволителя затримали під час отримання другої частини оплати – 20 тисяч гривень. У відповідь він передав доказ про включення громадянина до інфобази «Шлях».

Раніше чоловік був отримав завдаток у сумі 500 доларів США.

23 серпня затриманому повідомили про підозру. Вирішується про обрання запобіжного заходу.

Насправді ж, диявол ховається в дрібницях.

Буквально за день до підставних дій з боку правопохоронців, київська влада оголосила, що дозвіл на виїзд за границю коштує 200.000 гривень на заставний рахунок в банку – тобто приблизно $5000.

А тут, бач, якийсь «кустарник» надає ті самі, по суті, послуги, але раптом за якусь нещасну «тищу баків»!

Ну яка ж влада витримає таки демпінґ?

Ось і гребуть всіх, хто пропонує виїзд за таньше! Тобто від 500 до 4000 доларів – судячи з розцінок з новин за останні три місяці.

Наразі когось, хто би орґанізовував виїзд чоловікам за границю дорожче, ніж 5000 «зелених» за особу – не заарештовували...


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?