НовиниУ львівської чиновниці, яка переправляла за кордон охочих вирватися з кріпацтва, виявили 8 млн гривень


СБУ знайшла понад 8 млн грн готівки у чиновниці Львівської міськради та її спільників, які підозрюються у нелегальному переправленні призовників за кордон.

СБУ знайшла понад 8 млн грн готівки у чиновниці Львівської міськради та її спільників, які підозрюються у нелегальному переправленні призовників за кордон

Співробітники Служби безпеки викрили зловмисників, які «допомагали» вимушеним кріпакам виїхати з України за підробленими документами, де підставою є «непридатність до військової служби».

Орґанізаторка схеми – начальниця одного з райвідділів соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, а її спільниками були працівниками медустанови.

За $1300 чиновниця ґарантувала виготовлення «довідок», які входять до акту огляду Медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності.

Такі «документи» є підставою для чоловіків призовного віку на виїзд за кордон в умовах воєнного стану.

Чиновницю було затримано відповідно до ст. 208 КПК України після передачі підробок клієнту. Їй вже повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Під час обшуків правоохоронці виявили:

– документацію, яка підтверджує організацію вказаної злочинної схеми;

– два автомобілі преміумкласу вартістю понад $75 тисяч США;

– понад 8 млн грн у гривневому еквіваленті.

Наразі встановлено осіб, які встигли скористатися протиправними послугами. Щодо них буде окремо прийнято рішення відповідними правоохоронними органами.

Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності всіх учасників протиправної схеми.

Викриття схеми здійснювали оперативники СБУ Львівщини спільно зі слідчими поліції за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.

Що ж, судячи з повідомлення СБУ, декому таки вдалося вирватися з нинішнього повісткового кріпацтва, яке ретельно маскується високими словами про «обов'язок» і «батьківщину».

Єдине, що не зрозуміле, так це коли СБУ займеться тими віськово‑лікарськими комісіями при військоматах, які затверджують, що навіть явно «криві» та «сліпі», або й навіть епілептики – придатні для військової служби?

Щось нічого не чутно про жодне подібне затримання...

З іншого боку: мудра держава зробила б давно так, щоби ці всі мільйони цілком леґально та на законних підставах йшли напряму до державної скарбівні, а не до працівниць соціального захисту.

Хоча знову ж таки: а чим вона ще займалася, як не отим соціальним захистом тих, хто цього потребує?


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?