Новини



Фанат Бандери купив найстарішого польського виробника тракторів


Збанкрутілий завод Ursus за 74 млн злотих придбала українська фірма, створена три місяці тому.


Новостворена українська компанія MI Crow за 74 млн злотих (приблизно 756 млн грн) придбала збанкрутілого польського виробника тракторів Ursus. Польський сайт Tygodnik Poradnik Rolniczy повідомив, що це була третя спроба продати Ursus, оскільки на попередніх торгах не було учасників. Через це ціна на компанію знизилася на 40% – зі 125 млн злотих до 74 млн злотих.

Українська компанія MI Crow придбала виробничі потужності та нерухомість в Доброму Мясті (Ольштинський повіт) та Любліні, у містах Закрочим та Бядашка. У її власність також переходить документація на науково-дослідні проєкти Ursus, машини та обладнання, склади та право на використання торгової марки Ursus.

Ursus є найстарішим у Польщі виробником сільськогосподарського обладнання. Компанія виникла у Варшаві 1893 року як «Спеціальна фабрика арматур», а з 1902 року вона має назву Ursus. Починаючи з 2016 року продажі тракторів щороку почали зменшуватися. У 2020 році компанія отримала збитки розміром 58 млн злотих. Вже у липні 2021 року Окружний суд у Варшаві визнав Ursus банкрутом.

При цьому компанія MI Crow, яка придбала Ursus, зареєстрована 1 липня 2024 року. Її статутний капітал становить 50 тис. злотих. Співвласниками бізнесу є громадянка Польщі Божена Гловацька та громадянин України Олег Крот, який одночасно є гендиректором.

41-річний Олег Крот – це київський підприємець, один із керівників холдингу технологічної експертизи підприємств Techiia. Він народився у Москві в 1983 році. Наприкінці 1980‑х його родина перебралася до Києва, де Крот закінчив факультет міжнародної економіки та менеджменту КНЕУ. У 2023 році Forbes оцінював вартість ІТ-холдингу Techiia у 300 млн доларів. Однак Олег Крот і ще один співзасновник бізннесу Юрій Лазебніков називали іншу суму – 800 млн доларів. 

У жовтні 2023 року Олег Крот понад три тижні перебував у розшуку МВС України. Бразильський криптобізнесмен Карлос Фузіяма звинуватив його в шахрайстві на $35 млн. Проте пізніше його розшукова картка зникла.

На сайті компанії Techiia йдеться, що Олег Крот разом з партнером Юрієм Лазебніковим заснував понад 10 міжнародних бізнесів у галузях ІТ, кіберспорту, медіа, будівництва, легкої промисловості тощо. Тому для Крота машинобудівна галузь стала новою. У ЗМІ можна знайти безліч згадок про Олега Крота як мецената та волонтера. У вересні 2022 року Крот та Лазебніков стверджували, що задонатили для ЗСУ понад 2 млрд грн. Однак ця інформація викликала сумнів. Forbes писав, що немає документальних підтвержень витрат, оскільки ВСІ «видимі» доходи холдингу є приблизно такими ж, як і заявлена сума допомоги.


Варто відзначити, що польських націоналістів стурбувало не стільки придбання місцевої фірми українським бізнесменом, скільки той факт, що етнічний росіянин Крот неодноразово і публічно засвідчував свою вірність ідеям українського націоналізму загалом та Степану Бандері зокрема.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?