НовиниПольща переозброюється під видом допомоги Україні


Польща має намір передати Україні танки PT-91 «Twardy» (модернізовані танки Т-72, які перебувають на озброєнні польських Сухопутних військ), а натомість отримати вживані танки Abrams з США або Leopard 2A4 німецького виробництва.

Про це розповів Голова Комітету з питань національної оборони Сейму Міхал Ях з партії Право і Справедливість в інтерв’ю порталу wpolityce.pl, пише Polskie Radio.

— Міністрество (національної оборони, – ред.) над цим працює. Ми оновлюємо старі танки Т-72 зі своїх запасів, тому є шанс, що ми зможемо зміцнити Україну, – сказав політик в інтерв’ю порталу.

Міхал Ях зазначив, що «як сказав президент Анджей Дуда, Німеччина зобов’язалася передати нам танки Leopard 2A4 і профінансувати модернізацію. Я думаю, що якщо запевнили президента, то, можливо, дотримають обіцянки. Хоча я повірю тоді, коли побачу», – сказав він.

— Українці хвалять танки Т-72 й дуже добре з ними знайомі. Танки дуже ефективні й, звісно, кращі за російські Т-62, які Росія видобуває з якихось глибоких запасів. Бойова й експлуатаційна цінність Т-72 значно вища, ніж у Т-62, – оцінив Міхал Ях.

Те, що українці хвалять Т-72 не дивно: для воюючої армії зброї ніколи не буває «забагато». А ось про приземлений польський інтерес пан Ях таки недорозповів.

Про те, що танки в сучасних бойових умовах в Україні довго не живуть, а це значить, що списані з польських складів Т-72 дуже в оглядовій перспективі просто перетворяться на металобрухт.

А ось відчутно новіші і модерновіші Leoprady чи Abramsy Польща потім вже точно не передасть.

В результаті вийде так, що танки в Україні незабаром закінчаться, а в Польщі саме оновляться. При цьому вважатиметься, що Польща Україні ще й допомогла.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?