НовиниВ Ужгороді релоковане підприємство реконструює будівлю колишнього заводу під ЖК. Міськрада звернулася до прокуратури


В Ужгороді переміщене підприємство реконструює будівлю адміністративного корпусу колишнього машинобудівного заводу "Тиса" під житловий комплекс. Ужгородська міськрада звернулася до прокуратури із заявою щодо здійснення самовільної реконструкції.

Про це Суспільному повідомила речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк.

За її словами, кримінальне провадження зареєструвала Ужгородська прокуратура щодо здійснення самовільної реконструкції будівлі колишнього машинобудівного заводу "Тиса" без дозвільних документів.

Реконструкцію та перебудову приміщень для квартир та офісів в будівлі машинобудівного заводу "Тиса" розпочало переміщене підприємство зі Сходу України. Про це Суспільному розповів співзасновник підприємства Олексій Фокарді. За його словами, до грудня тут планували поселити перших мешканців.

– Знайшли на ОЛХ оголошення про продаж цієї будівлі, розпочали тут перепланувальні ремонтні роботи, вивчили законодавство. Є перелік робіт за певних умов та обставин, які ми можемо робити без отримання дозвільної документації та без введення об'єкта в експлуатацію після закінчення таких робіт. Тому апартаменти — це не є по класифікатору житло, тобто як квартира. Воно має всі певні ознаки: кухонну зону, санвузол, як і офіс. Але воно не отримує статусу житла, і людина не зможе тут прописатися, — розповів чоловік.

Будівля колишнього машинобудівного заводу "Тиса" не передбачає розміщення тут житла, тому що вона знаходиться на території промислових підприємств. Окрім того, інженерні мережі не розраховані для житлових приміщень, каже начальниця управління державного будівельного контролю Ужгородської міської ради Олександра Зотова.

– Ливарний цех "Турбогазу" інколи ще працює та, дивлячись на розу вітрів, потрібно подивитися, чи не буде задуватися повітря від ливарного цеху, бо це шкідливо. Я вважаю, що втручання в загальні інженерні мережі будуть, оскільки, тут було максимум 20 санвузлів, то зараз, якщо це будуть апартаменти та смартквартири, то це 163 санвузли. Чи розраховані мережі, що існують, на прийняття такої кількості води, щоб її подати та діаметру тієї труби, щоб її відвести, — каже Олександра Зотова.

За словами Олександри Зотової, для того аби отримати дозвіл на реконструкцію будівлі колишнього адміністративного корпусу машинобудівного заводу "Тиса" співзасновнику підприємства необхідно залучити спеціалістів, щоб ті зробили її технічне обстеження.

Тоді на сесії Ужгородської міськради розглянуть питання щодо зміни цільового призначення земельної ділянки та проведення реновації будівлі.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?