НовиниСьогодні відзначають 530-ту річницю з дня першої писемної згадки про Дубенський замок


Сьогодні відзначають 530-ту річницю з дня першої писемної згадки про Дубенський замок

– Нездоланна твердиня, неприступна фортеця, перлина Волині – це все про наш замок, – наголосив очільник Дубенської РДА Всеволод Пекарський.

Посадовець привітав колектив з ювілеєм та подякував за самовіддану працю. Вручив символічний подарунок від колективу Дубенської військової адміністрації – скриньку, де було 530 монет номіналом 1 гривня – по монетці за кожен рік існування замку. Нехай примножується, пишуть 7 Днів.

Замок виник як фортеця волинян у Х ст. Протягом Х-ХІІІ ст. існував як дитинець літописного Дубна.

Зруйнований монголами в 1240–1241 рр. Приблизно в кінці XIV — початку XV ст. князь Федір Острозький спорудив дерев’яно-земляне укріплення, яке, звичайно, мало дещо інший вигляд, аніж тепер.

Ця споруда була оточена земляними валами, огороджена дерев’яним частоколом по периметру і тісно забудована всередині житловими та господарськими приміщеннями.

Проте обмежена площа замку, недостатня міцність дерев’яних стін і укріплень, досить часті пожежі, і, найголовніше, нижче розташування стосовно прилеглої ділянки міста, змусило князя Костянтина Острозького почати будову нової, рельєфно вищої, кам’яної фортеці.

1492 рік офіційно вважається датою спорудження Дубенського замку. Цікаво, що саме в цьому році Галичина входить до складу Польщі, а Волинь належить Великому князівству Литовському.

Протягом свого існування замок неодноразово перебудовувався й укріплювався. На початку XVII ст. каштелян краківський князь Януш Острозький реставрував замок у стилі пізнього ренесансу. Тоді ж було добудовано два бастіони зі сторожовими вежами.

Між старим городищем і новим замком пролягав глибокий рів, який при потребі легко заповнювався водами Ікви. Другий, ширший і важливіший для оборони, рів був виритий з протилежного боку замку.

У бастіонах містились каземати, з’єднані з околицями. Вони були такими просторими, що туди можна було заїхати каретою і розвернутися.

Під замком були прокладені широкі кам’яні підземні ходи-тайники, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном. Тут зберігалися запаси провізії для оборонців під час облоги. Вірогідно, що на території замку деякий час існувала своя замкова церква.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?