НовиниВ день 500‑ліття свого Маґдебурзького права Чортків повернувся до Польщі – покищо тільки одним сквером (ФОТО)


Сквер на честь Леха та Марії Качиньскіх відкрили в Чорткові на Тернопільщині – місто замаяріло польськими двоколорами.

– У Чорткові з’явився символ партнерства і дружби між українським та польським народами, – звітує на своїй сторінці Чортківська міська рада.

З нагоди 500-ліття міста по вул. Залізнична, поруч із школою №6, урочисто відкрили сквер на честь Леха та Марії Качиньскіх.

Президент Лех Качиньскі, який загинув в авіакатастрофі під російським Смоленськом у 2010 році, завжди підтримував Україну та розумів небезпеку, котру завжди несли і несуть росіяни для всього цивілізованого світу.

Напередодні у сквері висадили два дуби, навколо вимостили бруківку, встановили лавки та ліхтарі вуличного освітлення, а головне – гранітну плиту на честь президента Польщі Леха Качиньского та його дружини Марії.

Всі роботи профінансувала громадська спілка «Міжнародне товариство польських підприємців в Україні».

На відкриття скверу прибуло чимало поважних гостей з Польщі та України, зокрема посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький, народні депутати України Євгенія Кравчук та Володимир Гевко, начальник Тернопільської військової адміністрації Володимир Труш, член правління ПЗУ СА і ПЗУ Життя СА Ернест Бейда, член правління ПЗУ СА Анджей Яворський, аташе з питань оборони посольства Польщі в Україні капітан Мацей Наленч, голова правління «Пластікс Україна» Іренеуш Дерек, єпископ Львівської архідієцезії Едвард Кава, голова правління «ПЗУ Україна» Яцек Адріан Матусяк та член правління «ПЗУ Україна» Павел Гжешік.

Начальник Тернопільської військової адміністрації Володимир Труш урочисто зачитав звернення Президента України Володимира Зеленського з нагоди 500-ліття Чорткова, а посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцькі – від Президента Польщі Анджея Дуди.

– Цей сквер пам’яті Леха і Марії Качинських буде нагадуванням для всього світу про жорстокість та цинічність росії. 10 квітня 2010 року у страшній авіакатастрофі загинула справжня політична еліта Польщі. Саме президент Качинський та його команда завжди відстоювала демократію та заперечували імперіалістичні наративи, котрі зараз сповідує наш ворог. Ми щиро вдячні, що польський народ продовжує разом із нами боротися за незалежність і всіма можливими способами підтримує Україну! – у своєму зверненні сказав Володимир Шматько.

В рамах візиту польський високоповажних гостей в Чортківській районній військовій адміністрації перед відкриттям монументу – відбулася офіційна зустріч керівництва області та району з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща Бартошем Ціхоцкім, а також з польською делєґацією.

Основна мета візиту — обговорення перспективних напрямків українсько-польської співпраці.

Щож, бодай на кілька годин в день свого свята Чортків знову мав на собі польську владу.

Мабуть, польські державні службовці вже собі приміряються. А очільники Тернопілля – й собі...

PS
Деякі чортків'яни звернули уваги, що до цієї події завчасно з довколішніх будівель (де вони були) позабирали червоно‑чорні «бандерівські» прапори.

Дивно: і чого б це?


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?