НовиниНова цифрова приваба для біженців в Польщі


Польща продовжує нарощувати інструментарій приваб, покликаних на подальше утримання українців в себе. Варто визнати: робить це найпрофесійніше за решту країн.


Тепер Українцям у Польщі видаватимуть електронні посвідки, що дозволять перетин кордонів у ЄС, що відкриває для них можливості для подорожей, мандрівок, відпочинку.

Польща повідомила Європейську комісію про електронний документ, доступний для біженців з України - Diia.pl, як документ, що підтверджує їхнє законне перебування на території Польщі та дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати його зовнішні кордони. Про це йдеться у повідомленні на сайті польського уряду.

— Це перша повністю цифрова посвідка на проживання в Європейському союзі, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що з метою врегулювання питання пересування громадян України в межах Шенґенської зони та перетину зовнішнього кордону ЄС 12 липня Міністерство внутрішніх справ та адміністрації подало до Європейської комісії заявку на отримання тимчасового документа Diia.pl як підтвердження легальності перебування в Польщі.

Інформація про документ була одночасно направлена ​​до держав-членів ЄС та асоційованих країн Шенґенської зони.

Після офіційного повідомлення електронний документ Diia.pl, який є у громадянина України або іншого іноземця (чиє перебування на території Республіки Польща вважається законним відповідно до Закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом у цій країні), виступає як посвідка на проживання, що використовується разом із дійсним проїзним документом для перетину зовнішнього кордону ЄС.

Він також дозволяє пересуватися Шенґенською зоною протягом 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

Раніше повідомлялося, що країни ЄС досі не узгодили між собою правила для українців, які через війну виїхали за кордон і отримали тимчасовий захист в одній з країн, у зв’язку з чим можливо отримати проблеми під час мандрівок між країнами блоку або у разі короткострокового повернення в Україну.

Наразі про подібні цифрові документи в інших країнах, які прийняли найбільшу кількість біженців, не повідомляється.


Що таке Diia.pl

По суті, це є такий собі гібрид з двох додатків від влади: українського Diia та польського mObywatel. Тільки останній окремо адаптовано саме під біженців з України:

він недоступний для людей, які мають посвідку на проживання та/або карту поляка.

• скористатися послугою можуть лише громадяни України, перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року, присвоєний номер PESEL та активний офіційний довірчий профіль (profil zaufany)

Щоб отримати цей цифровий документ необхідно мати PESEL (польський аналог українського ідентифікаційного коду) та завантажити додаток mObywatel na Android чи iOS.

Електронний документ дозволяє підтвердити найважливіші дані, такі як: ваше ім'я та прізвище, присвоєний номер PESEL, дата і місце народження, громадянство. Для зручності використання додаток також представляє вашу світлину.

 

За допомогою програми Diia.pl:

• ви безпечно показуєте свої персональні дані,
• ви підтверджуєте статус,
• ви маєте свої права в ситуаціях, передбачених польським законодавством.

 

Що потрібно для актуалізації?

• Bи перетнули польсько-український кордон після 24 лютого 2022 року.
• Призначений номер PESEL з позначкою Osoba o statusie UKR.
• Отриманий лоґін та пароль до довірчого профілю (profil zaufany)
• Телефон з Android (6.0 і вище) або iOS (13.0 і вище).
• Доступ до мережі.

Дані, що зберігаються на телефоні, зашифровані та підписані з сертифікатом. Сертифікат також підтверджує автентичність даних. Ви отримуєте його під час активації програми: це призначено лише вам і тільки на ваш телефон.

Навіть після втрати телефону ваші дані є безпечними: їх захищає не тільки зашифрований запис, але й пароль блокування та пароль, який ви набираєте при активації програми.

 

Як активувати програму та додати документ Diia.pl?

Щоб активувати mObywatel, вам потрібен офіційний довірчий профіль (profil zaufany) — «перепустка» до вашої заявки та інших служб електронного управління.

• Встановіть програму mObywatel на пристрій з Android чи iOS.
• Запустіть програму mObywatel та читайте основну інформацію та правила.
• Дотримуйтесь настанов на екрані.

Для активації введіть свій лоґін та пароль, які використовуєте для входу в довірчий профіль (profil zaufany) при активації довіреного профілю.

Ваш документ буде додано.

Додатково дивіться також відео:

Варто визнати, що всі додатки, програмні продукти, їхні інтерфейси і так далі, які спрямовані на біженців з України — мають чудову українськомовну локалізацію. Подекуди, вона навіть глибша і ліпша ніж це пропонується аналогічних таких програм в самій Україні, наприклад, як в одному з вже державних банків.

З одного боку: наче й добрий новий сервіс для прибулих українців. Але з іншого: з плином часу ці всі україномовні «солодощі» почнуть зникати. Просто зараз головне завдання: аби побільше біженців «освоїлися» в Польщі й там закріпилися вже остаточно. Наприклад, влізли в кредити чи інші борги.

Тож для такої мети можна і польську Diiа.pl запустити.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?