НовиниЄС спростив визнання українського посвідчення водія


Євросоюз встановив правила щодо українського водійського посвідчення, які розширюють можливості його використання.

Новий Реґламент встановлює спеціальні правила щодо протермінованих, втрачених або викрадених українських посвідчень водія.

За повідомленням Головного Сервісного Центру МВС, відтепер у ЄС можна:

  • користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під захистом, а не лише впродовж 6 місяців;
     
  • користуватися українським посвідченням водія старого зразка, яке оформлене лише кирилицею і не має терміну дії, без необхідності мати додатково завірений переклад або міжнародне посвідчення водія;
     
  • користуватися українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії, що є актуальним для посвідчень виданих вперше з терміном дії 2 роки;
     
  • отримати тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи викрадення українського посвідчення водія без складання іспитів, достатньо проведення перевірки дійсності отриманого в Україні права на керування, а також перевірки відповідності стандартам фізичної та психічної придатності до керування.

Ці зміни стосуються лише осіб, які користуються тимчасовим або належним захистом в країнах ЄС.

Новий Реґламент передбачає для компетентних органів країн ЄС можливість перевірки чинності українського посвідчення водія за допомогою порталу «Дія» та онлайн-сервісу перевірки документів на сайті Головного сервісного центру МВС, який також має англомовну версію.

Українське МВС впевнене, що це «все аби зменшити адміністративний тягар для тих, хто через російську повномасштабну агресію вимушено перебуває в ЄС та отримав тимчасовий захист».

Можливо. Але не виключено і таке, що дехто з бюрократів ЄС собі добре подумав і припустив, що багато хто може просто назад не повернутися до Европи, якщо буде змушений поїхати в Україну задля віднови чи заміни водійських прав.

А це пряма втрата трудового та демографічного ресурсу. Воно ЄСу треба?


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?