НовиниУ Львові облаштують спеціалізований центр для переселенців зі Сходу з особливими потребами


Тимчасове житло для східняків планують обладнати в одному з колишніх оздоровчо-лікувальних закладів на вулиці Замарстинівській. Житло та благоустрій планують відремонтувати та зробити інклюзивним, а мешканцям, що тут проживатимуть, надаватимуть медичну допомогу.

На території колишнього диспансеру є кілька приміщень, але для проживання внутрішньо переміщених осіб наразі розглядають найбільшу будівлю — чотириповерховий будинок, у якому зможуть комфортно проживати приблизно 80 осіб. Селитимуть сюди особливі сім'ї, які потребують додаткових умов проживання.

– Ми приїхали до Львова у липні. Мої два сини на інвалідних візках, діагноз — СМА (спинально м'язова атрофія). Зараз ми проживаємо у модульному містечку, що на Сихові. В одній кімнаті я, діти та моя матір. Синам необхідно виконувати вправи для тіла, але ми фізично не маємо де їх робити, адже кімната дуже маленька. Тому б з радістю сюди переїхали, — говорить  Катерина Ісіченко з Балаклії, повідомляє сторінка Львівської міської ради.

Люди, що тут проживатимуть, матимуть медичний супровід і догляд, адже приміщення закріплене за Другим методоб'єднанням Львова. 

– Ми допомагатимемо із сімейними лікарями, реабілітацією, маємо мобільні бригади. Плануємо встановити тут ліфт.  А ще - переробити благоустрій і зробити його більш інклюзивним, – пояснює  в.о. гендиректора Другого територіального медичного об'єднання  Андрій Миськів.

– Станом на сьогодні в існуючих модульних містечках у Львові проживає понад тридцять сімей, які потребують особливих умов проживання. Є і інші родини, які винаймають квартири, але ми про них знаємо, тому шукаємо можливості, як допомогти українцям, що через напад росії опинилися у поганих умовах, — говорить начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Приміщення на вул. Замарстинівській звільнили у 2019 році. Після цього територію обстежили. Вода, газ, світло — усі мережі проведені, їх залишилось хіба підключити. Станом на зараз силами міста звідси повивозили сміття, почистили територію від чагарників та обстежили приміщення. Натомість кілька міжнародних донорів готові допомогти провести ремонтні роботи та надати меблі, аби цей проєкт ожив.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?