НовиниУ школах Познані не вистачило місць для польських дітей. Звинувачують українців


Поляки у соцмережах звинувачують школярів з України, яких зарахували до навчальних закладів Познані. Мовляв, через них польським дітям забракло місць в школах. Однак представники системи освіти запевняють, що українські діти не винні у ситуації, яка склалася.

У липні цього року виявилося, що на 9727 місць у середніх школах, які підготувало місто і Познанський повіт, претендували 13 253 кандидати.

На першому етапі набору майже чотири тисячі випускників початкової школи не потрапили до жодного класу, а на другому етапі понад 1200 осіб залишилися без класу, серед них — 780 учнів, які проживають у Познані. Про це пише ukrayina.pl з посиланням на Wyborcza.

– Приблизно 10 тисяч місць, які ми створили в муніципальних школах, — це максимум, який можемо запропонувати. Ми не зможемо створити більше ні в цьому, ні в наступному році, – сказали Пшемислав Фоліґовскі і Веслав Банась, директор та заступник директора департаменту освіти мерії Познані.

Водночас на інтернет-форумах посипалися образливі коментарі.

Вину за брак місць в школах покладають на українців:

– Укроентузіасти, до вас дійшло, чим це закінчиться?

– Нехай "гості" ходять на роботу, а не займають місце польських дітей. Ми, поляки, роками працюємо на ці школи!!! Для наших дітей має бути місце.

– Говорити, що українські студенти зайняли місце польської молоді – це жорстоко. Цього року однією з причин нестачі місць у ЗОШ є велике накопичення учнів одного року, погана підготовка процесу зарахування. За такий стан речей українська молодь, яка тікає від війни, точно не несе провину, – наголошує Малгожата Суплат із ЗОШ номер 25.

На кінець травня в школах Познані навчалася 4221 дитина з України. Це діти та молодь, які приїхали до Познані після 24 лютого. Найбільше українок і українців — 3744 — пішло до початкових шкіл.

Очевидно, що бажання польської влади прискорити процес поглинання якомога більшої кількості прибулих з України біженців за буквально за пів року‑рік часу – буде дедалі більше породжувати конфлікти на міжнаціональному ґрунті.

Так, наприклад, нещодавно в містя Ряшеві відбувся пікет під гаслом «Stop ukrainizacji Polski».

А незадовго перед ним мешканці міста Лодзь виступили проти побудови модульного містечка для біженців з України на сусідніх ділянках.

Тепер ось: незадоволення через брак навчальних місць в школах в Познані.

Далі, як то кажуть, буде.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?