НовиниУкраїнські біженці в Польщі активно вчать польську мову


Кожен другий українець, вимушений залишити Україну через війну, вивчає польську мову, а кожен третій найближчим часом планує навчатися, а це означає, що він довше залишиться на польському ринку праці.

Про це йдеться в дослідженні агенції з працевлаштування Gremi Personal, передає uamedia.eu.

Як повідомляється в підсумковому звіті дослідження, 52.8 відсотка опитаних українців вже вивчають польську мову.

35 процентів заявляє, що має намір незабаром почати навчання, і лише 12,2 % заявили, що рідної мови їм достатньо.

– Можна зробити висновок, що переважна більшість респондентів, 88 відсотків, залишаться в Польщі протягом наступних шести місяців, – зазначив Томаш Боґдевич, генеральний директор Gremi Personal, цитований у дослідженні.

За його словами, українці будуть шукати більш оплачувану роботу за своїми професіями, такими як ті, які вони виконували в Україні. А оскільки вони залишатимуться довше, їм доведеться, хочуть вони цього чи ні, вчитися спілкуватися в таких ситуаціях як зарахування дитини до навчального закладу, оренда квартири або відвідування лікарні.

Опитування щодо вивчення польської мови серед українських біженців було проведено наприкінці серпня цього року. У дослідженні взяли участь 1440 осіб.

Зараз у Польщі легально працює близько 729 000 громадян України (дані ZUS – департамент соціального страхування в Польщі – на 30 червня цього року) проти понад 627 тисяч вкінці минулого року (дані на 31.12.2021). 450 тисяч українців легально почали працювати після прибуття до Польщі як біженці після 24 лютого цього року.

Як відомо, за законами математики, якщо десь якесь число збільшилося – значить в іншому місці навпаки: відповідне число зменшилось.

Київська влада з цього питання і в вус собі не дує. Зато потім захоче повернути собі сплату податків в сумах, як було до війни.

Офіційно працевлаштовані біженці в Польщі аж розженуться, як би не так.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Військо Польське перемогло у Варшавській битві завдяки...