НовиниВідсьогодні громадяни Польщі мають право перебувати в Україні протягом 18 місяців


Сьогодні, 16 вересня, набрав чинності закон України "Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України", котрим передбачено, що громадяни Польщі зможуть перебувати в Україні протягом 18 місяців.

Про це йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України

– 16 вересня 2022 року набрав чинності закон України “Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України” від 28 липня 2022 р. № 2471-IX, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до цього закону, громадяни Польщі, їх подружжя та діти незалежно від громадянства, які в’їхали в Україну з території Республіки Польща для тимчасового перебування, а також їх діти, які народилися на території України, мають право перебувати на території України на законних підставах протягом 18 місяців.

Крім того, вони також мають право продовжити термін свого законного перебування в Україні у разі наявності відповідних документів, які підтверджують це, а саме: вступ до закладу вищої освіти, переведення на наступний навчальний рік, укладання трудового договору тощо.

Цей закон є дзеркальною відповіддю на відповідний закон в Польщі.

Нагадаємо, що у березні президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про допомогу українцям та захист їхніх прав як осіб, що вимушено покинули Україну на тлі російського вторгнення.

Закон передбачає, що громадяни України, які прибули до Польщі після початку повномасштабного російського вторгнення, зможуть перебувати у країні протягом 18 місяців.

Пізніше, через 9 місяців вони зможуть подати заяву на тимчасове проживання, яке буде чинне протягом наступних трьох років.

З одного боку – дипломатична ввічливість.

Але з іншого – одне з двох:

– або злиття
– або поглинання

Цікаво буде простежити, яка концепція таки візьме гору.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?