НовиниЛуцьк хоче тиші в громадських місцях


У конференцзалі Центру надання адміністративних послуг відбулося публічне обговорення проєкту регуляторного акта — рішення Луцької міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші в громадських місцях на території Луцької міської територіальної громади».

Документ розроблено департаментом економічної політики міськради з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на території населених пунктів Луцької громади, запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів впливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини.

В обговоренні проєкту в форматі «круглого столу» взяли участь працівники департаментів економічної політики, муніципальної варти Луцької міської ради, а також окремі бізнесмени та представники об’єднань підприємців, повідомляє сторінка Луцької міськради.

Як зазначив начальник департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль, діючі Правила дотримання тиші в місті були прийняті у 2008 році.

— Відтоді життя змінилося, і одна з причин, чому ми ці Правила переписали — Луцьк став більшим, до складу територіальної громади увійшли приміські села. І є потреба встановити єдині Правила додержання тиші як на території міста, так і сіл громади, — підкреслив Борис Смаль. — Правила стосуються не лише підприємництва, а й роботи закладів культури, органів правопорядку.

Серед змін, які містить проєкт Правил додержання тиші у Луцькій територіальній громаді, — дозвіл, за необхідності, на роботу в цілодобовому режимі аптекам, медичним установам, квітковим магазинам, пунктам обміну валют; збільшення терміну дії цілодобового режиму роботи об’єктів до 12 місяців.

Крім того, в проєкті містяться заборони, яких у Правилах додержання тиші раніше не було.

Забороняється, зокрема:

1. Умикання в багатоквартирних будинках звуковідтворювальної апаратури з рівнем звуку, що порушує спокій мешканців багатоквартирних будинків.

2. Гра на музичних інструментах, спів, свист, крик з балконів, лоджій та відкритих вікон будинків.

3. Проведення вуличних мистецьких виступів, які:

— Можуть спричинити розпалювання міжнаціональної, етнічної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, а також закликати до агресії та містити ненормативну лексику.

— Супроводжуються рекламою суб’єктів підприємництва.

— Проводяться особами у стані алкогольного сп’яніння чи під впливом наркотичних речовин.

4. Використання піротехнічних виробів, які створюють світлові та/або шумові ефекти на шляхопроводах, транспортних магістралях, місцях поблизу нафто-, газопроводів, місцях біля будівель органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Публічне обговорення проєкту рішення — завершальний етап регуляторної процедури, після чого документ внесуть на розгляд сесії Луцької міської ради.

Залишається тільки побажати успішно втілити ці, без жодного сарказму, справді европейські норми укладу міського життя!

І передати свій досвід іншим містам та містечкам Західної України: не тільки сама архітектура має бути давньоевропейською.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Військо Польське перемогло у Варшавській битві завдяки...