НовиниУ Польщі закладуть «Долину безпілотників»


Створення «Долини безпілотників» прискорить інновації в цій галузі на користь Польщі та України, а також Польща може стати регіональним центром інновацій безпілотників.

Ідею створення такої локації обговорили у Варшаві зацікавлені представники Польщі, України та Сполучених Штатів, повідомляє Polskie Radio.

Створення Долини безпілотників прискорить інновації в цій галузі на користь Польщі та України, а також Польща може стати реґіональним центром інновацій безпілотників.

Концепцію Долини дронів представив колишній директор ЦРУ з боротьби з тероризмом Бернард Хадсон, що працює в зонах конфлікту.

За його словами, російське вторгнення в Україну показало важливу роль безпілотних літальних апаратів на полі бою.

Як повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України, у липні запустили масштабний проєкт «Армія дронів», де вже зібрали понад пів мільярда гривень на високоточні мультикоптери.

— Досвід з використання дронів плануємо продовжити й в майбутньому. Технології безпілотників у різних сферах життя можна використовувати в секторі охорони здоров’я для транспортування медичних товарів, інспекцій будівельної сфери та в роботі агросектору», — йдеться у повідомленні української Мінцифри.

Керівник американської програмістської компанії Chenope, яка також працює в Україні та Польщі і є співорганізатором конференції, Елізабет Чарнок наголосила, що йдеться не лише про дрони, а й про програмне забезпечення, технології розпізнавання зображень, інтеграцію даних із різних датчиків та програм для їх розвитку.

Поступове злиття високотехнологічних галузей України та Польщі в одну цілісну господарку триває.

Під пильним надзором США, ясна річ.

Довідка

Warsaw Drone Summit – конференція, під час якої представники українського та польського урядів, технологічні новатори та інвестори вперше зустрілись у Варшаві й обговорили розвиток ринку дронів.

У липні Ґенштаб ЗСУ, Мінцифра та UNITED24 запустили проєкт “Армія дронів” для того, щоб посилити українську армію та зберегти життя військових.

“Армія дронів” – це  комплексна програма, яка здійснюватиме системну закупівлю дронів, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів.

Реалізація цього проєкту допоможе ЗСУ спостерігати лінію фронту, а це близько 2470 кілометрів, та давати ефективну відсіч ворожим атакам.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?