НовиниМадяр таки готовий везти зброю в Україну


Заступник міністра закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр заявив у Львові про готовність його країни пропускати військові вантажі для України.

У вівторок, 19 липня, під час зустрічі з міським головою Львова Андрієм Садовим, заступник Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр заявив, що угорці готові пропускати через свою територію усю допомогу, яку надають інші країни Україні, у тому числі й військову, повідомила Львівська міська рада.

Раніше Угорщина категорично заперечувала проти постачання західної зброї Україні, щоб не наражати на небезпеку російських обстрілів угорців, які проживають на Закарпатті.

Та під час зустрічі із міським головою Львова Андрієм Садовим Левенте Мадяр запевнив, що треті країни можуть користуватися територією Угорщини для постачання зброї в Україну.

— Ми вражені подіями, які тут відбуваються, ми дійсно співчуваємо вам. За останні 200 років ми з росією воювали тричі. Ці війни були не на життя, а на смерть. На відміну від багатьох західних партнерів, ми на собі відчули, що це таке протистояння цій величезній східній державі. При цьому, сама Угорщина не постачатиме своєї зброї – це наша стратегічна позиція. Однак треті країни можуть користуватися нашою територією, – сказав Мадяр.

Окрім цього, Угорщина готова прийняти українських дітей у свої санаторії та табори. Також угорська делегація запропонувала допомогти у лікуванні цивільних та військових у своїх медзакладах, а також запевнила у готовності надати 1000 стипендій для українців у своїх університетах.

Навряд чи на таку різку зміну позиції щодо транзиту військової допомоги територією Угорщини вплинули саме спомини про 200-річну історію: пів року не згадували, не згадували, а тут раптом раз: пам'ять вернулася?

Скоріше за все, на рішення мадярів вплинули чари стін Львівської міськради: все ж таки, за одного і того самого спільного Ясного Цісара вони будувалися!

А може і просто: з Вашінґтонського обкому наполегливо в Будапешт передзвонили, і повідомили, що буде Мадярам нафта з самої Саудівської Аравії. Тому дозволяють їм попуститися...


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?