НовиниМобілізований через суд зобов’язав військову частину звільнити його зі служби


Причиною звільнення зі служби є сімейні обставини – необхідність догляду за хворою бабусею.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд задовольнив позов військовослужбовця та зобов’язав військову частину звільнити його зі служби через сімейні обставини – йому потрібно доглядати за бабусею.

Як вказано у рішенні суда, мобілізований під час воєнного стану солдат хоче звільнитись із військової служби у запас через необхідність доглядати за бабусею, яка за висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) потребує постійного стороннього догляду.

У військовій частині відмовились звільнити солдата зі служби. Офіційні причини – відсутністю висновку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про те, що жінка потребує постійного догляду, та доказів про те, що немає інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. Солдат не погодився із відмовою та разом із адвокатом звернувся до суду.

Справу розглянув суддя Віталій Кафарський, який дослідив аргументи сторін та надані у цій справі матеріали. Він вважає, що висновок ЛКК підтверджує необхідність стороннього догляду за бабусею позивача. Окрім цього, позивач надав акт обстеження матеріально-побутових умов, який склав виконавчий комітет селищної ради. У документі вказано, що позивач доглядає за своєю бабусею та немає інших осіб, які б могли здійснювати такий догляд.

Суддя розглянув позов та задовольнив його, зобов’язавши військову частину звільнити солдата з військової служби в запас на підставі пп. «г» п.2 ч.4 ст.26 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу». Рішення ще можна оскаржити.

Як повідомляв ЗУНР, у травні Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов військового та зобов’язав прикордонний загін ДПСУ звільнити його з військової служби через догляд за братом, у якого є І група інвалідності


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?