НовиниУгорщина не видаватиме Україні військовозобов'язаних чоловіків


Про це заявив віце-прем’єр-міністр Угорщини Жолт Шем'єн у на журналістський запит, повідомило угорське видання ATV.

На прохання журналістів прокоментувати чутки про те, що голова Офісу президента України Андрій Єрмак начебто веде переговори про екстрадицію військовозобов’язаних українців з ЄС, віце-прем’єр-міністр Угорщини заявив, що всі біженці з України перебувають в Угорщині в цілковитій безпеці та отримують будь-яку допомогу.

«Для закарпатських угорців це (захист – ред.) також наш національний обов’язок, у випадку з українцями – це гуманітарний і юридичний доказ, оскільки ніхто не може бути виданий, чиє життя буде під загрозою», – заявив Шем'єн.

Посадовець, який також відповідає за національну політику в Угорщині, запевнив, що офіційний Будапешт не видаватиме українських громадян проти їх волі. «Але Київ хоче їх відправити на війну, на фронт, де гинуть люди. Тож ті, хто втік до нас з України, всі в безпеці, і ми їх не видамо», – підтвердив віце-прем'єр.

Нагадаємо, що з 23 квітня для українців мобілізаційного віку, що перебувають за кордоном призупинили надання консульських послуг. Обмеження діятимуть до набрання чинності законом про мобілізацію (18 травня), після цього консульські послуги нібито можна буде отримати, оновивши дані в ТЦК.

В Польщі і Литві представники уряду висловили готовність допомогти Україні повернути потенційних рекрутів додому. А от у Німеччині влада відкинула можливість примусової депортації українських чоловіків у віці від 18 до 60 років.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?