Новини



П'ять лікарів у Львові організували схему виготовлення фіктивних довідок для ухилянтів


Їх викрили під час отримання хабарів на 200 тисяч гривень за фіктивні діагнози для військовозобов’язаних.

Правоохоронці, за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону, повідомили про підозру п’ятьом медикам однієї із лікарень Львова, які брали хабарі за фіктивні діагнози для військовозобов’язаних.

"Підозрювані організували корупційний механізм вимагання грошей у військовозобов’язаних за підготовку медичних документів із "правильними" діагнозами. На підставі цих висновків пацієнтів призовного віку скеровували до медико-соціальної експертної комісії для "обстеження" та присвоєння чи продовження групи інвалідності. Таким чином оплативши "послуги" лікарів чоловіки могли уникнути мобілізації та не потрапити на фронт.

Організовану злочинну групу очолив 61-річний заступник голови лікарсько-консультативної комісії, який залучив до протиправної діяльності двох ортопедів-травматологів, хірурга та невропатолога. Спільники діяли на підставі заздалегідь розробленого плану і розподілу ролей для досягнення єдиного результату – отримання незаконних заробітків" – йдеться у повідомленні прокуратури.

Правоохоронці задокументували декілька фактів одержання цими лікарями хабарів на загальну суму близько 200 тисяч гривень. Також під час обшуків було вилучено документи, а також кошти у різній валюті: майже 500 тисяч гривень, понад 47 тисяч доларів та більше ніж 7,5 тисячі євро.

Наразі вирішується питання про обрання для лікарів запобіжних заходів.

Як повідомляв ЗУНР, працівники ДБР затримали на хабарництві начальницю відділення лікарні філії державної установи «Центр охорони здоров’я» у Львові, яка організувала схему з оформлення фіктивної інвалідності для здорових військовозобов’язаних чоловіків з усієї України.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?