НовиниМера Борщева оштрафували за розголошення інформації про військових


Борщівського міського голову Ігоря Чопика оштрафували на 1020 грн за публікацію заяви військовослужбовців, у якій була зазначена інформація виключно для службового використання.

Фото документа опублікували на сторінці міськради. Після цього на мера склали адмінпротокол за статтею про порушення використання документів, що призвело до розголошення службової інформації. На суді Ігор Чопик визнав свою провину, апеляцію він не подавав.

Як йдеться у постанові Борщівського райсуду, 19 липня на сторінці Борщівської міськради опублікували фото заяви військовослужбовців щодо виділення їм матеріальної допомоги та відповідь міськради на неї.

У документах було зазначено персональні дані військових, зокрема, контактний телефон та прізвища. За декілька днів публікацію виявив старший оперуповноважений Чортківського райвідділу СБУ.

Дії міського голови кваліфікували за ч.1 ст. 212-5 КУпАП (порушення порядку використання документів у сфері оборони, що призвело до розголошення інформації).

«[Ігор Чопик], перебуваючи на посаді міського голови Борщівської міської ради, допустив порушення вимог Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів, що містять службову інформацію [...] внаслідок чого відбулось розголошення службової інформації у сфері оборони країни», – йдеться у постанові.

Мер на судове засідання не прийшов. Водночас подав письмову заяву, у якій просив розглянути справу без своєї участі. Свою провину він визнав.

Суд також визнав чоловіка винним та призначив йому мінімальне за цією статтею покарання: 1020 грн штрафу.

Також він повинен сплатити 496 грн судового збору. Судячи з інформації на сайті судової влади, Ігор Чопик не подавав апеляцію, тож постанова набрала законної сили.

Як то кажуть, коли Чортківській СБУ не має що робити, то вона буде робити що‑будь, аби показати свою потрібність.

Звісно, в цьому випадку була присутня службова недбалість чи радше навіть суто людська неуважність. Але аж щоби так, що цим випадком зацікавилося САМЕ СБУ....

Щож, принаймні знаємо, як спалюються бездонні кошти Платників Податків, умгу.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?