НовиниЩе одне місто в Польщі готує дармове житло для біженців з України


Цього разу міська влада Кельце має намір підготувати 14 комунальних квартир для біженців з України.

Наразі триває тендерна процедура, за результатами якої повинні визначити підрядників для проведення ремонтних робіт у комунальних квартирах. Закінчити їх повинні до кінця року, натомість самі квартири планують передати біженцям з України в першому кварталі 2023 року.

Вже зараз місто розробляє умови для тих, хто бажатиме туди заселитися, повідомляє Yavp.pl з посиланням на portalsamorzadowy.pl.

Однією з них, напевно, буде можливість сплачувати квартплату та комунальні послуги. Однак кожен випадок буде розглядатися індивідуально. Цим займатиметься міський осередок допомоги родинам (MOPR) у Кельце.

Відомо, що програма охоплюватиме людей з інвалідністю, одиноких людей або матерів з дітьми, які після приїзду до Польщі опинилися в складних умовах.

Проживати в комунальних квартирах біженці з України зможуть тимчасово (точний термін не вказується).

Місто наголошує, що після закінчення війни й повернення українців додому ці квартири будуть використовуватися для потреб містян, що опинилися в складній життєвій ситуації. 

Нагадаємо, у місті Замостя Люблінського воєводства створять центр тимчасового перебування для біженців з України. У ньому будуть 10 повноцінних квартир хорошого стандарту, в яких проживатимуть до 40 людей – переважно жінок з дітьми.

Реалізація проєкту коштуватиме близько 5 млн зл. Ці кошти місто отримало в рамках проєкту "Lubelskie pomaga Ukrainie" з фондів ЄС. Центр планують відкрити наприкінці наступного року. Проживання тут для біженців з України буде безкоштовним.

Крім того, 17 гмін з Опольського воєводства приготують загалом 49 помешкань для біженців України, які проживають в регіоні.На реалізацію цього проєкту ужонд маршалковський Опольського воєводства виділив 6 млн злотих.

За попередніми підрахунками, у 49 квартирах зможуть поселитися понад 200 осіб. Соціальне житло для біженців матиме площу від 40 до 50 метрів квадратних. Перед заселенням скрізь виконають ремонти й закуплять необхідні меблі та техніку. Наразі передбачається, що біженці з України зможуть проживати там орієнтовно 2 роки.

Коли біженці вирішать повернутися в Україну, ці квартири виділятимуть жителям Опольського воєводства, які опинилися в скрутному становищі. 

Також ми інформували, що місто Плоцк передасть біженцям з України 7 квартир, які відремонтують та оснастять всім необхідним за кошти Фонду Leroy Merlin. Відремонтувати усі квартири планують до кінця жовтня.

Натомість в Кракові один з українських переселенців напередодні виселення з безплатного житла влаштував повний погром помешкання на 100 тис. злотих.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?