НовиниУ Брошнів-Осаді на Франківщині демонтували пам'ятник невідомому солдату


У селищі Брошнів-Осада Калуського району, що на Івано-Франківщині, на церковному подвір’ї демонтували пам'ятник так званому «невідомому солдату» – тобто сов'єцькому окупанту. Замість нього може постати Дім Скорботи: що зараз дуже на часі для кожної Західно‑Української громади.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Брошнів-Осадської громади.

Як ідеться у дописі, пам'ятник встановили навесні 1985 року з нагоди відзначення 40 річниці від Дня перемоги у Другій світовій.

У 1991 році територію, на якій стояв пам'ятник, передали церковній громаді під будівництво храму Вознесіння Господнього УГКЦ. Так «невідомий солдат» опинився на церковному подвір’ї.

Ініціатива знесення радянської пам'ятки належить депутату місцевої селищної ради Володимиру Савчуку. Його підтримали голова громади Тарас Манорик та настоятель храму в Брошнів-Осаді, на території якого розміщувався пам'ятник, Володимир Майка, ідеться у дописі.

Рішення "Про демонтаж пам’ятника воїнам, полеглим у II світовій війні" депутати Брошнів-Осадської селищної ради ще ухвалили 9 липня 2022.

– Наша церковна громада стовідсотково підтримала рішення про демонтаж пам’ятника, і є у нас задум, щоб на тому місці збудувати дім скорботи. Бо це — на часі, це — актуально для селища Брошнів-Осада. За розв'язання цього питання візьмемося в недалекому майбутньому, — розповів отець Володимир.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?