НовиниУ Польщі оштрафували українку – не купила квиток в трамваї


Біженку з України оштрафували у Ґданську. Жінка не змогла купити квиток на трамвай, хоч і мала зі собою гроші. Українка просто не знайшла, де їх продають.

Українка їхала на автовокзал Ґданська, щоб повернутися на батьківщину з маленькою донькою, але її оштрафували у трамваї. Про кричущий випадок у Facebook повідомила колишня депутатка Йоланта Банах, пише ukrayina.pl.

За словами депутатки, жінка ніде не могла купити квиток. На зупинці не було квиткових автоматів. Водієві також не можна було оплатити проїзд. Жінка мала при собі лише одну купюру — 100 злотих.

– Коли підійшла контролерка, вона показала 100 злотих, безпорадно розводячи руками, бо вона не розмовляла польською, – пише Банах.

Депутатка каже, що вона намагалася вмовити контролера не оформляти українці штраф, але безрезультатно.

– Я відчайдушно просила контролера, але шансів не було. У законі написано, що за відсутності транспортного документа він стягує належну суму або видає платіжну вимогу — 172 злотих, але українка мала лише 100 злотих, тож отримала штраф — 244 злотих.

Мешканці міста не приховували свого обурення під дописом депутатки у Facebook.

– Така поведінка в трамваї, на якому майорить український прапор – це скандал. Треба бути людиною без емпатії і дуже жадібною до грошей! Ймовірно, вони отримують бонуси за кількість штрафів. З іншого боку, місту, мабуть, через велику кількість українців варто додати інформацію українською мовою на зупинках, у трамваях та автобусах, – читаємо в одному з коментарів.

– У Ґданську діє виняткова система з продажу квитків у громадському транспорті. Автомати є на кількох зупинках по всьому місту, а також на околиці. Не кожен має мобільний телефон, не кожен має додаток, не кожен може сканувати коди. Перевізник повинен ґарантувати, що квиток можна купити…, – пише інший інтернет-користувач.

До дискусії також долучився віцепрезидент Ґданська Пьотр Боравський.

– Я перегляну документацію з цього приводу і побачу, що я можу зробити. Наступного року квиткові автомати будуть у кожному громадському транспорті, – повідомив він.

Щож, залишається хіба потішитися, що випадок з українською біженкою спонукає осучаснити і зробити доступнішою пасажирам систему продажу квитків на міський транспорт Ґданьска...


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Військо Польське перемогло у Варшавській битві завдяки...