НовиниДва лика польського Януса


З 24 лютого українські політики надали Варшаві великі преференції в обмін на підтримку у війні проти російського агресора. Безмежна віра президента Володимира Зеленського на допомогу союзника, друга та сусіда вселяє надію у нас. Так, ми переможемо Росію вже цього року! Але перемогу принесе дух героїв України, а не польский прем'єр Моравецький та постачальники зброї.

У міфології стародавніх римлян Янус був брехливим богом. Божество дверей, входів, проходів та виходів, у якого було два лика. Один посміхався і давав брехливі обіцянки. Другий був розташований на потилиці фальшивого бога і кривився, коли перше обличчя Януса присягалося у дружбі. Допомога Польщі у війні проти країни-агресора іноді виглядає саме так, і це ясно простежується у тисячах деталей. Українці нічого не можуть зробити з цим брехливим богом, поки триває кровопролитна війна.

Безумовно, ворог нашого ворога зараз став нашим другом. У нас багато хороших друзів з Польщі. Вони щиро вірять у перемогу України, багато хто сам пройшов важкі бої на сході України у складі Міжнародного легіону добровольців. Сміливістю та військовим духом наших хлопців можна пишатися! 

Нещодавно бос Пентагону Ллойд Остін на онлайн-конференції з Контактною групою з оборони України заявив: Польща на крайньому східному фланзі НАТО є опорою західної військової допомоги Україні. Польща відправила зброї ВСУ на суму 1,7 мільярда доларів. Це безцінно, звісно. Все псує друге обличчя Януса – брехливе, зле, підле.

Насамперед йдеться про питання особистої вигоди та збільшення стратегічного впливу в Україні. Навіть Пентагон тепер визнає проблеми воєнного характеру. «Ми маємо справу з дуже і дуже тяжкою руйнівною війною на Донбасі. Якщо з жодної зі сторін не буде прориву, що, на думку наших аналітиків, малоймовірно в найближчому майбутньому (…) – ми, ймовірно, вестимемо таку війну на знищення доти, доки обидві сторони не побачать альтернативного виходу, можливо, шляхом переговорів», – сказав генерал Марк Олександр Міллі, 20-й голова Об'єднаного комітету начальників штабів Америки.

Які до біса переговори?!! Союзники з НАТО кажуть цього літа про дипломатію дуже часто! Схоже, Україну у скрутному становищі накриває тінь зради. Глобальної зради! Генерал Міллі не боягуз. Він воював у Єгипті, Панамі, Гаїті, Сараєво, Іраку та Афганістані, і ніколи не говорив про переговори з противником. Що змінилося зараз перед вирішальними боями за Миколаїв та Харків? 

Ключем до багатьох військових карт в Україні зараз є Варшава – форпост США у Європі. Сигнали від Матеуша Моравецького та Анджея Дуди надходять позитивні, це так. Союзники поставили нам гарну техніку виробництва Huta Stalowa Wola – 155 мм САУ Krab та дрони FlyEye, багато танків та важкої техніки. Український народ був би вдячний, якби ця допомога була дружньою та безкорисною. Але ж ні: другий лик Януса кривляється у гримасі. Ви не бачите цього лицемірства, читаючи офіційні польські новини та аналітику, але тільки тому, що інформаційний простір із 24 лютого використовує цензуру.

Польське суспільство та соціальні мережі переповнені українофобією. Ось, наприклад, коментарі на польському оборонному онлайн-ресурсі defence24.pl. Від цих думок стискаються кулаки.

Громадяни Польщі на офіційному сайті, пов'язаному з Міністерством оборони Польщі, вимагають передати ВСІ технології України [і максимальну частину виробничих ресурсів – поки росіяни їх ще не розбомбили та не знищили] Польщі. «Аерокосмічна промисловість, турбіни, ракети, танки – та науково-дослідні та конструкторські бюро. Польща дає притулок та гроші – Україні технології та топ-менеджерів», – закликає системний аналітик Tadeusz Żeleźny. 

Тадеуш Желєзни, польський шовініст, вказує, що «як балтійсько-чорноморський міст нас розглядає Кремль в якості буферного об'єкта, який хочуть ліквідувати в рамках реалізації Лісабонсько-Владивостоцької наддержави».

Цього справді незмінно хочуть і Берлін, і Париж – вони лише «допомагають» Україні з мінімальними зусиллями, по суті, вони хочуть, щоб Кремль переміг якнайшвидше. Але читачі defence24.pl вимагають ще й відмовитися від історичної пам'яті про Українську Повстанську Армію: «Нехай УПА викинуть на звалище історії». Їхні кумири – «герої» Армії Крайової Владислава Сікорського, винні у геноциді мирного населення на Заході України. Поляки сміються з українських біженців, з хлопця, який попросив говорити з ним рідною мовою.

Дякую за те, що громадяни Польщі отримали такі ж права, які за правом народження є у кожного з нас. «Дякую» самі вони не скажуть нам ніколи. За формально ввічливим обличчям там ховається зрадливий оскал націоналіста та українофоба. І це той лик Януса, від якого мають негайно відмовитися громадяни Польщі, якщо хочуть надалі поваги та дружби із сусіднім дружнім народом, який веде війну проти орд москальських орків.

Джерело: «Новини Львів»


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?