Новини16 відсотків біженців з України хочуть залишитися в Польщі


Що планують біженці з України в Польщі? Результати дослідження дивують...

16 відсотків біженців з України хочуть залишитися в Польщі назавжди, а 59 проц. планує залишитися ще до року часу і повернутися до своєї країни.

Хоча переважна більшість тих, хто тікає від війни, – це жінки та діти, чоловіки частіше думають про те, щоб залишитися в нашій країні назавжди, свідчить дослідження Національного банку Польщі, пише Wprost.pl.

З моменту вторгнення Росії в Україну 24 лютого — 5,1 мільйона людей з України перетнули кордон з Польщею.

У зворотному напрямку за цей самий період прикордонники пропустили майже 3,2 млн осіб.

Основна хвиля міґрації припала на кінець лютого – початок квітня.

Багато тих, хто тікає від війни, продовжили шлях до інших країн, переважно до Европейської Унії.

Деякі люди повернулися в Україну, щоб потім повернутися до Польщі.

Останніми тижнями спостерігається тенденція повернення, але величезна кількість українців, які тікають від війни, все ще залишаються в Польщі.

Наприкінці червня заступник міністра внутрішніх справ і адміністрації Польщі Павел Шефернакер заявив, що понад мільйон біженців «точно» залишаться «надовше».

Понад 50% біженців, які зараз перебувають у Польщі, раніше ніколи не були в цій країні та навіть не перетиналися з тим, хто їздив до Польщі.

Опитування показало, що біженці прибули до Польщі з усіх реґіонів України.

Найбільше – 26 відсотків — вихідці з північної частини країни, серед іншого, Київ.

Також багато людей втікло з півдня, а зі сходу та заходу України порівняно менше.

Що стосується знання польської мови, то 49 відсотків. респондентів вказали, що мало розуміють польську, 46 відсотків не знають її взагалі, а лише 5% добре знають мову своєї сусідської країни.

Про готовність повернутися в Україну впродовж частіше висловлюються особи з вищою освітою, яким може бути важко знайти в Польщі працю, що відповідає їхній кваліфікації та надавала б можливість утримувати себе та свою родину.

На постійно себе в Польщі частіше бачать люди, які працюють у сфері охорони здоров’я; рідше особи, раніше пов'язаниі із сільським господарством.

— Очевидно, що ті, хто вже має роботу, більше думають, щоби залишитися в Польщі за тих, хто її ще шукає, — читаємо у звіті Нацбанку Польщі.

У звіті наголошується, що біженці з України дуже активні на ринку праці – близько 30% з них уже або працюють, або мають домовленість щодо працевлаштування, а близько 50% її ще шукають, при чому дуже часто на неповну зайнятість з огляду на догляд за малими дітьми.

— 50 відсотків біженці мають вищу освіту, що значно перевищує частку людей з вищою освітою в усьому українському суспільстві. Тому одним із завдань, з якими ми стикаємося, є допомогти їм знайти задовільну роботу, — йдеться у Звіті.

Лише близько 5% хочуть виїхати з Польщі в іншу країну.

Найцікавішими все ж таки, з цих всіх замірів є два показники.

Перший той, що тепер зрозуміло, чому київська влада так боїться зняти обмеження мужчинам на виїзд з України — бо попросту залишиться без «кріпаків» чоловічої статі!

Водночас рівень знання мови сусідньої держави, яка просто на Заході розташована, а не на Сході — шокує!

Та ще навіть в 1980‑х роках в тій самій Галичині польську розуміли значно ліпше!

Бо тягнули на саморобні антени собі Польські радіо та телевізію, які крутили багато чого такого, що було заборонено в совку.

А тут: наче і кабельне у всіх є, й інтернет...


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?