НовиниЗагиблих воїнів почали ховати у братських могилах


На Садгірському цвинтарі у Чернівцях у братській могилі поховали останки 19 військових бригади «Едельвейс», загиблих ще у 2022 році.

У Чернівцях попрощалися із 19 військовослужбовцями 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс", які загинули під час авіанальоту 11 березня 2022 року на Київщині.

Серед загиблих були військові з різних куточків України - Чернівецької, Хмельницької, Івано-Франківської , Тернопільської, Львівської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської та Донецької областей. Трьох захисників не ідентифіковано і вони досі вважаються зниклими безвісти.

Бомби, які скинули російьскі літаки 11 березня 2022 року у Людвинівці/Варівську Вишгородського району Київщини, забрали життя одразу 20-ти наших захисників. Протягом двох років проводилися експертизи, щоб ідентифікувати тіла загиблих військовослужбовців.

Рідним захисників довелось пережити не один похорон, бо ідентифіковані частини тіл полеглих не були обʼєднані, їх видавали на поховання в міру надходження результатів кінцевих експертиз ДНК. Залишилося понад 250 обгорілих кісток, за якими неможливо встановити ДНК, щоб розділити їх між родинами загиблих та окремо допоховати. Тож останки військових поховали у Чернівцях, звідки були родом більшість бійців. В Україні таке поховання відбулося вперше.

Варто відзначити, що 10-та окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс» має ту ж саму назву та символіку, що й 1-ша гірсько-піхотна дивізія вермахту нацистської Німеччини.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?