НовиниВ Західній Україні понад 2600 храмів УПЦ МП


В Західній Україні досі діють понад 2,6 тисячі храмів Української православної церкви Московського патріархату. Найбільше їх на Волині на Поділлі, найменше - на Галичині.

На сьогодні в Україні діє 8 585 храмів Московського патріархату, з них 2608 - в Західній Україні. Про це повідомив Опендатабот.

Станом на 24 лютого 2022 року в Україні існувало 8 797 храмів УПЦ МП. Після початку повномасштабного вторгнення Росії лише 212 релігійних громад УПЦ МП офіційно перейшли до Православної церкви України - тобто близько 2% від їхньої загальної кількості. В основному це буди громади історичної Волині, проте й донині там 945 громад УПЦ МП.

Зокрема, у Волинській області таких 493, а у Рівненській - 452. У Хмельницькій області, північ якої теж є частиною історичної Волині, 632 громади УПЦ МП. Варто відзначити, що з 94 громад УПЦ МП на Тернопільщині переважна більшість теж перебуває у північній, "волинській" частині області.

Найменше громад УПЦ МП в "питомій" Галичині: на Прикрапатті - 25, на Львівщині - 37. На Закарпатті досі діють 493 громади УПЦ МП, на Буковині - 382.

Як писав ЗУНР, в Івано-Франківську готові протестуватимуть доти, доки місцевий храм УПЦ МП не припинить своєї роботи.


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?