НовиниЛьвівський ІТ-ґіґант хоче стати повністю екологічним


SoftServe планує стати вуглецево-нейтральним бізнесом за 10 років.

Одна з найбільших ІТ-компаній з галицьким корінням SoftServe ухвалила екологічну політику на наступні десять років. Згідно з цим планом, компанія зобов’язується до 2032 року стати вуглецево-нейтральним бізнесом і досягнути нульового рівня відходів.

Про це ZAXID.NET повідомили у пресслужба компанії.

Також компанія планує проєктувати екостійкі офіси та розробляти ІТ-рішення, що допомагають боротися з екологічними викликами.

Щоб виконати поставлені цілі, ідеться передусім про те, аби продовжувати скорочувати споживання енергії та перейти на відновлювальні джерела енергії, де це можливо;

надалі розвивати формат дистанційної роботи, дотримуватися принципів сталого розвитку ООН у розробці продуктів та сервісів та зменшити використання матеріалів, які не піддаються повторній переробці.

— Турбота про екологію завжди була серед пріоритетів для SoftServe, а у 2021 році ми перейшли на новий рівень у цьому питанні та запровадили новий підхід до екоменеджменту.

Торік компанія створила спеціальну екологічну раду та запустила детальний облік всіх відходів, аби оцінити власний екологічний слід, що своєю чергою допоможе нам досягнути наших екологічних цілей в майбутньому, – говорить менеджерка з питань екологічної стійкості SoftServe Юлія Кувітанова.

У 2021 році SoftServe вже вдалося зменшити кількість прямих викидів на 55.4% у порівнянні з попереднім роком, про що йдеться у звіті з корпоративної соціальної відповідальності Sustainability Report 2021.

Аби мінімізувати відходи, SoftServe віддає комп’ютерну та офісну техніку на благодійність та займається її продажем на внутрішньому маркетплейсі.

Те, що не можна перевикористати, компанія здає на утилізацію. У 2021 утилізували загалом близько 50 кг таких відходів, серед яких монітори, елементи системних блоків, люмінесцентні лампи та інше. Цього року в компанії також утилізували 373,5 кг батарейок.

Загалом, ще з 2018 року у більшості офісів SoftServe сортують та здають на перероблення пластик, скло, метал та папір.

Також в компанії організовують внутрішні програми та ініціативи – від висадки дерев та пізнавальних low-waste подій до розробки технологічних рішень для екологічних організацій.

За 2021 рік працівники компанії висадили понад 6 тисяч дерев, а ІТ-спеціалісти на волонтерських засадах розробили застосунок про сортування відходів для ГО «Україна без сміття».

У компанії сподіваються, що попри війну, питанню сталого розвитку приділятимуть все більше уваги, і SoftServe готовий активно долучатися до змін як на рівні свого бізнесу, так і держави.

Варто зазначити, що не в останню чергу завдяки тискові таких ІТ-компаній як SoftServe, Нацбанк України був таки нещодавно змушений переглянути свій «заморожений» офіційний курс валют, який тримався від першого дня війни.

Бо ІТ-сектор є одним з головних добувачів твердої валюти до України, але курсові «ножиці», влаштовані Нацбанком, призводили до постійних 20-25% втрат під час переведення коштів від іншоземних контраґентів на рахунки в українських банках.

Воно й звісно: на чому б ще нажилася київська влада, як не на здирництві з західноукраїнських заробітчан та ІТ-івців?


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?