НовиниЗеленського просять впорядкувати джипинґ в Карпатах


Активістка Христина Жук створила відповідну електронну петицію на сайті Президента на питанням «Врегулювання джипинґу в Україні».

–  Пане Президенте, прошу врегулювати джипинґ в Україні на законодавчому рівні, – звертається Христина Жук.

Під джипинґом мається на увазі пересування на транспорті підвищеної прохідності: джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах, багі тощо.

Джипинґ у Карпатах та заповідниках України шкодить тамтешній природі, флорі та фауні, наражає на небезпеку піших туристів, сприяє ерозії ґрунтів та загалом нищить місцевість. Джипинґ не є ліцензованим в Україні.

Також через те, що в Україні питання джипинґу не врегульоване, до нас приїжджають люди з-за кордону (де джипинґ заборонений) і також нищать наші гірські шляхи та природу загалом.

Джипинґ в Україні не ліцензований і будь-хто може стати джипером.

Задля збереження унікальної природи України необхідно:

1) Врегулювати використання транспортних засобів в Карпатах. А саме за допомогою продажу та видачі ліцензій на даний вид діяльності.

Наприклад, закордоном поширена практика придбання ліцензій на даний вид послуг (а саме на джипинґ).

2) Виділити окремі маршрути для оффроуду. Для зручності розробити маркування доріг та територій, де в’їзд на транспорті підвищеної прохідності без ліцензії заборонений і охороняється законом.

3) За в’їзд на територію заповідників без ліцензії штрафувати, а при повторному порушенні конфісковувати транспортні засоби на користь ЗСУ.

В разі повторного порушення притягувати джиперів до кримінальної відповідальності з безповоротним відкликанням ліцензії на даний вид діяльності.

4) Отримані за ліцензування кошти спрямувати на посилення охорони заповідників за допомогою рейнджерів, які будуть патрулювати заповідні території та ловити порушників.

– Поки наші захисники боронять незалежність України, ми зобов’язані зберігати її природу, – завершує свою петицію пані Жук.

Із 25 000 голосів, необхідних для розгляду даної петиції, станом на полудень 12 вересня зібрано близько 9 тисяч.

Петицію зголошено 9 вересня і до завершення необхідних 25 тисяч підписів залишається ще 88 днів.

Як казали колись в Галичині Мудрі Старі Люде:

– Бережіт ліс! Він нам ще сї знадобит!


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?