Ґенерал Томаш Древняк, колишній командувач Військово‑повітряних сил Польщі, розкритикував закупи зброї з Південної Кореї й не тільки.
Поширити / зберегти:Днями віцепрем'єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак схвалив збройові контракти з Південною Кореєю на закупівлю сучасної військової техніки для польської армії. Перші поставки заплановані на цей рік.
Польща має намір купувати у Південної Кореї зокрема 48 легких винищувачів FA-50, танки K2 і самохідні гаубиць K9, про що ЗУНР писав докладно.
– Наша військова аналітика, зокрема Стратегічний огляд оборони, вказав, що Польщі найбільше потрібні багатоцільові літаки. Мова йшла про додаткові ескадрильї з американськими F-16, F-35. Купівля ж тренувального літака, який перетворюється на бойовий, суперечить тому, що написано в Стратегії, — заявив ґенерал Томаш Древняк у випитуванні для Onet.pl.
Бачить польський військовий також іншу проблему з тими всіма теперішніми закупами Польщею зброї.
– Я хотів би знати, як міністр і панове в погонах бачать впровадження цього всього в армію? Як все це буде вбудовано в наші збройні сили? Бо в нас є ще пострадянська техніка, у нас є величезний влив американської техніки; у нас є частина польської техніки, а також у нас є техніка турецька і тепер вже корейська. Чи знайдеться мудрець, який об’єднає то все разом, щоби воно злагоджено запрацювало? — окреслив проблему колишній очільник польських ВПС.
Древняк зізнався, що його хвилюють два напрямки.
Перший — це зв'язок. З різними системами може виявитися, що неможливо передати інформацію між літаками – бо американське обладнання буде несумісне з турецьким, а турецьке – з корейським. І якщо станеться так, що озброєння з різних країн не можна буде між собою зістикувати для злагодженого керування, то це буде великою проблемою.
— Друге – логістика. Для кожного виду техніки доведеться побудувати окремий навчальний центр, тренажери, цілий склад запчастин, відповідні склади... Хтось має цим керувати. Це величезний логістичний виклик. Знаючи польські проблеми з логістикою та ефективністю обладнання, збільшення розмаху труднощів може стати причиною провалу, – резюмував польский ґенерал.
Хоча б хтось в Польщі з професіоналів дивиться на популістичні дії влади тверезо.