Міністерство культури та інформаційної політики України включило до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України 3 нових елементи.
Поширити / зберегти:Відповідний наказ 25 липня 2022 року підписав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, повідомляє Карпатський Об'єктив.
Відтак, новими елементами нематеріальної культурної спадщини України є:
• «Традиція соломоплетіння у Турійській громаді Волинської області»
• «Практика та культурний контекст приготування «чіберек» та «янтик» – традиційних страв кримських татар»
• «Сливовий леквар – традиція приготування та культура споживання на Закарпатті»
Таким чином нині Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України має 50 елементів.
— Сьогодні Національний перелік поповнився трьома новими елементами, що представляють українську культуру в її багатому розмаїтті, презентуючи як українське традиційне ремесло, так і традиційні страви кримськотатарського та угорського народів.
Утім, найголовніше, що це ще одне свідчення життя і розвитку української культури та українських громад навіть попри війну, – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Від імені ЗУНРу можемо потішитися, що дві точки з цих трьох — належать Західній Україні. Що тільки в зайве підтверджує багатість та різноманіть нашого краю попри постійне нехтуванням і почасти відвертою зневагою з боку Києва до нашого краю.
Довідка
Леквар, лекварь – традиційне закарпатське сливове повидло, дуже густе, оскільки цілий день (і часто ще й ніч) його варять у мідних казанах чи тазиках на відкритому вогні до темно-синього, майже чорного кольору.
Окрім того, що сливовий леквар смачний, він ще й корисний. Споживання цього продукту лише позитивно впливає на здоров’я. Леквар дають навіть немовлятам.
Закарпатці впевнені, що леквар ще має й лікувальну дію. Зокрема, підвищує імунітет та підтримує організм, особливо у зимовий період. Допомагає леквар і при застудах та хворобах, пов’язаних з травленням.