«Групу» отримали майже всі прокурори, на чолі з обласним – Олексієм Олійником, а також їхні дружини.
Поширити / зберегти:Як повідомляв ЗУНР, працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах. Син посадовці обіймає керівну посаду у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області. Йдеться про Тетяну Крупу, яка не лише очолює Хмельницький обласний МСЕК, але також є депутатом Хмельницької обласної ради від партії "Слуга народу", та її сина – Олександра Крупу, начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
"Більшість громадян, які принесли хабарі останнім часом – жінки. Суть схеми в тому, що при наявності жінки-інваліда її чоловік оформлює собі догляд за інвалідом і таким чином автоматично виключається з числа придатних до мобілізації. І статистика ухилянтів приховується, бо нікому не кинеться в очі, що інвалідність оформлюють жінки. Корупція стала інструментом антидержавних дій в області – для зриву мобілізації", – зазначив Бутусов.
Згідно з деклараціями прокурорів обласної прокуратури Хмельницької області, майже всі вони виявились інвалідами 2-ї групи – завдяки рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи. І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи.
Юрій Бутусов також опублікував список прокурорів, які мають "групу", та їхніх дружин – всього 49 осіб. З усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів пенсію у Крупи не оформив тільки один прокурор – Олександр Гончар, керівник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури, і його дружина також не оформила пенсію.
"Навіщо прокурорам інвалідність? Тут не в грошах справа – подивіться декларації цих 49, кожен прокурор області це дуже заможна людина, вони усі мають десятки гектарів землі, квартири, будинки, машини, за рівнем статків прокурори знаходяться в Україні на рівні еліти. Але згідно з законодавством про працю інваліди мають перевагу при працевлаштуванні і при переміщенні з посади на посаду, їх значно складніше звільнити. Наявність дружини-інваліда – додаткова пдістава, щоб не допустити переведення прокурора зі "своєї" області, де у нього усі знайомі, майно, потоки налагоджені, в якусь іншу, область, не таку зручну. Тобто свідоцтва МСЕК від Тетяни Крупи захищали прокурорів та допомагали робити кар’єру у найзручніший спосіб. А пенсії від Олександра Крупи були маленьким приємним бонусом за співпрацю. Масштаби видачі інвалідних свідоцтв та пенсій у прокуратурі важко підрахувати, оскільки близькі родичі прокурорів, які не служили в прокуратурі, також оформлені інвалідами", – зазначив Бутусов.
Подружжя обласного прокурора Олійника отримало 2,5 мільйони гривень з грошей пенсіонерів. Першим пенсію о 2017-му у віці 37 років оформив Олексій Олійник, тоді він, простий прокурор, отримав вперше 34397 гривень. А в 2023-му Олійник, прокурор області, отримав вже 251 260 гривень. "Чим пояснити таке зростання пенсії? Може прокурор отримав якусь додаткову інвалідність через сумлінне виконання службових обов'язків у кабінеті? Причому Олійник "підірвав здоров'я" на службі разом зі своєю підлеглою дружиною: аналогічну з чоловіком підвищену пенсію оформила дружина – прокурор Ірина Олександрівна Олійник", – пише пропагандист.
Він підкреслив, що усі рішення МСЕК Хмельницької області відносно видачі свідоцтв про інвалідність усім працівникам правоохоронних органів Хмельницької області, а також членам їх родин, мають бути переглянуті. "Усі правоохоронці, які отримали інвалідність та пенсії з рук родини Крупи, і які не мають реальної інвалідності через особисту участь у бойових діях, мають бути негайно звільнені з правоохоронних органів та державної служби, засуджені, майно та гроші злочинців мають бути конфісковані для повного відшкодування втрат Пенсійного фонду. Аналогічні перевірки мають бути проведені в усіх регіонах України", – написав Бутусов.
Заклик правильний, але навряд чи він буде втілений у життя.