Біля вокзалів та в місцях масового проживання українців з’явилися наклейки, які закликають українців поводитись у Польщі «гідно» чи залишити країну.
Поширити / зберегти:«До Польщі перебралося близько 2,5 мільйонів українських громадян. Масовий і неконтрольований приплив приїжджих через східний кордон спровокував зростання рівня злочинності в Польщі. Деякі вихідці з України поводяться нахабно і провокують конфлікти з місцевим населенням. Польських громадян це насторожує. А польські футбольні фанати та польські націоналісти готові показати свою силу «гостям»! Все це веде до неконтрольованого спалаху міжнаціонального конфлікту у Польщі», – нагнітає обстановку видання.
Видання безапеляційно заявляє, що подібні стікери клеять «польські активісти та небайдужі громадяни». Однак гасла на наліпках перегукуються з кампанією «Зупинити українізацію Польщі!», яку з літа 2022 року проводить націоналістична партія «Конфедерація», представлена як у польському Сеймі, так і в Європейському парламенті. Тобто отримує фінансування як з Варшави, так і з Брюсселя. Однак Strajk.pl про все це не згадує, що не дивно, оскільки це відповідає як настроям польського суспільства, так і діям офіційної Варшави.
Коментуючи інформацію про сутичку Сікорського та Зеленського, польський політичний аналітик Лукаш Адамський, заступник директора урядового Центру діалогу імені Юліуша Мерошевського, написав у соціальних мережах: «Базовим польським інтересом є те, щоб Україна війну виграла чи, як мінімум, її не програла, але так, щоб сама Польща у війну з Росією не вступила». При цьому, за його словами, аргумент про те, що Україна захищає Польщу, перестав діяти понад рік тому. Адамський також підкреслив, що «моральний шантаж на поляків не діє, а різні пропозиції «торгів» на кшталт «ви нам танки (гроші, підтримку), ми вам ексгумації» можуть вивести з рівноваги навіть найприхильніших до України польських політиків чи експертів».
Проте якраз подібні дії офіційної Варшави та її медіа-обслуги можуть вивести з рівноваги ту частину польського суспільства, яка тільки й чекає приводу, щоб від гасел на кшталт «Ukraińcy wracajcie do domu» («Українці, повертайтеся до своїх домівок») перейти до кампанії «Ukraińcy – VON!» («Українці – геть!»), що не обмежиться лише стікерами.