Епопея з перейменуванням Червонограда тривала понад рік. Первісну назву місту не повернули.
Поширити / зберегти:Раніше парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ухвалив рішення перейменувати місто Червоноград на Львівщині на Шептицький.
Разом з тим частина місцевих мешканців під час громадського обговорення та електронного голосування виступили проти зміни назви Червонограда, запропонувавши перейменувати його на Червоноград. Під час електронного голосування варіант перейменування міста на Шептицький набрав 100 голосів і посів третю позицію.
Депутати Червоноградської міської ради не дійшли згоди щодо розгляду питання про звернення до парламенту з приводу перейменування міста, тому рішення ухвалила Верховна Рада.
Історична назва Червонограда – Кристинопіль. Місто у 1692 році заснував коронний гетьман Польщі Фелікс Казимир Потоцький і назвав його на честь своєї дружини Кристини Любомирської. Цю назву місто зберегло до 3 листопада 1951 року, коли указом президії Верховної Ради УРСР утворено Забузький район та Червоноградську міську раду.
У 1892 в Святоюрському монастирі отців Василіян в тодішньому Кристинополі складав обіти майбутній митрополит Андрей Шептицький. У цьому ж монастирі у 1898-1899 роках Андрей Шептицький викладав богослов'я.
При цьому, як повідомляв ЗУНР, в інтелектуальних колах Львова жартують, що насправді колись польский Кристинопіль перейменують не на честь митрополита Андрея, а на честь його молодшого брата Станіслава, який у 1918 році став генералом Війська Польського і начальником його Генерального штабу. Зокрема, під його проводом поляки знищили Західно-Українську народну республіку.