У центрі Кременця впав 400-літній мур. Це цегляна огорожа, яка колись відділяла францисканський монастир від мирського життя. Колись окраса міста перетворилася на купу будівельного сміття. Як так сталося?
Поширити / зберегти:Жертвою людської недбалості по відношенню до навколишнього середовища став старовинній мур, який витримував навали ворогів і стояв більше 400 років. Як це сталося?
Побутове сміття, пластикові пляшки вже в 21 століття неподалік цього муру постійно створювали греблю на Ірві, повідомляє офіційна ФБ‑сторінка Кременецької міської ради.
Міська рада фінансує роботи з ліквідації цього сміття комунальним підприємством «Кременець благоустрій». Ще акції з розчистки потоку проводила Кременецька екологічна ліга спільно зі студентами академії і медичного коледжу.
Попри це, сміття з’являлося знову, при чому з шаленою швидкістю і в більшій кількості. Від того там стояла вода і підмивала мур. З плином часу цеглини ставали крихкими і в цьому році великі фрагменти стіни впали у воду.
Кременецькі комунальники чистять потік р.Ірва. Роботи проводять за кошти бюджету Кременецької громади, який наповнюється платниками податків.
Працівники КП «Кременець благоустрій» звільняють береги від сміття, захаращень, порослі та каміння в двох місцях: в районі автопарку та за Миколаївським собором – тут впала стіна і перекрила воду.
Францисканський монастир в Кременці збудували ще у 1606 році. Це була велика територія обнесена кам’яним муром. Нині будівлі колишнього монастиря входять до складу державного історико-архітектурного заповідника.
– Цього літа тричі топило мій будинок. Увесь двір був у воді і в сусіда Ігоря Заблоцького. Живемо у підніжжя гори Бони [гора, на якій височіють руїни давнього Кременьцького замку – прим. ЗУНР].
Десять років тому міськрада потік гарно прочистила трактором. Вода спокійно стікала. Не довго то стало. Сміття поступово забивало потік. Ми майже щовечора бачимо, як ці мішки з верхньої вулиці летять вниз до води і створюють їй перешкоду. Від того все заростає деревами.
Ті, хто так вчиняють зі сміттям мають штрафи чималі сплачувати! Дивись і знайдуть в собі сили донести сміття до спеціальних баків та заплатити за їх вивезення комунальникам. Ми ж так робимо. Мають всі так робити! – розповідає Ніна Чорнова.
– Наші будинки десятиліттями затоплювало, ніхто не реагував. Ми тут всі вже пенсіонери, своїми силами нічого не вдіємо. Дякувати Богу, нас зараз почули. Зараз прочищають потік Ірви біля автопарку…» – розповідає 75-річна Марія Антонівна Мельник, жителька будинку N63, що на Дубенській.
– Живемо біля потоку вже 46 років. Два роки тому сусідів затопило так, що меблі плавали, наші льохи тоді залило повністю. А все те через сміття. Дивує відношення деяких наших людей до природи. Нащо перетворювати потік на сміттєву яму, коли є неподалік баки для сміття.
Кременецька міська рада просить жителів, які живуть поруч з потоком Ірва, з розумінням поставитися до роботи комунальників.
В деяких місцях 30 років потік не чистили. Роботи дуже багато. Ще більше сміття…
Попереджають всіх, хто викидає своє побутове сміття до потоку – Ви порушуєте Правила благоустрою Кременецької громади!
На всіх порушників буде складено адміністративні протоколи і накладено штрафи!