Згідно з даними дослідження станом на червень 2022 в Івано-Франківській області частка постів українською мовою становить 87,2%, а російською – 12,8.
Поширити / зберегти:Для порівняння у 2022 ця частка становила 58,1% і 41,9% відповідно.
Але варто зазначити, що загалом в Україні частка дописів українською мовою й надалі поступається за кількістю російськомовним дописам. Так 45% контенту – українською, а 55% – російською, пише Galka.
Серед соцмереж найбільш русифікованим є youtube (4,9% контенту українською). А найбільш українізованими – Instagram (71,5%) та Facebook (66,8%).
Наведені дані є оцінкою використання української та російської мов в українському сеґменті соціальних мереж в червні 2022 року, себто на четвертому місяці повномасштабної війни.
Для аналізу були зібрані дописи з поширених в Україні іноземних соціальних мереж Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, TikTok, в тому числі й із заборонених, але дотепер використовуваних російських платформ – VK та OK.
Було підраховано частоту вживання в кожній соціальній мережі пар слів (лексем), які мають відмінні корені в українській та російській мовах.
Лексеми добиралися так, аби вони могли бути вживаними різними категоріями людей, а не лише певними групами.
Приклади таких лексем:
крок-шаг,
червень-июнь,
цукор-сахар,
гарбуз-тыква,
лікарня-больница.
Лексеми добиралися з різних аспектів людського життя: харчування, побут, економіка домогосподарств, здоров’я
тощо.
Всього було зібрано і проаналізовано 866 тисяч дописів, які містили названі лексеми та були написані в період з 5 червня по 5 липня 2022 року користувачами, що вказали у профілі Україну своїм місцем перебування.
Так само визначалися й області.
Як бачимо, скільки Зазбручча війною не годуй — воно все одно в бік VK, OK та русскоязикого Youtube дивиться.