У Винниках попід Львовом знайшли фраґменти споруд, яким 3,5 тисячі років

1 серпня 2022

На території Львівської ТГ на горі Лисівка поблизу міста Винники знайшли фраґменти споруд, збудованих за доби енеоліту. Цим елементам укріплень приблизно 3 500 років і вони є однією з найдавніших знахідок в Західній України.

Як розповів археолог та співробітник НАН України Андрій Гавінський, який 10 років займається місцевими розкопками, це найдавніше поселення доби енеоліту, яке до цього знаходили на теренах Львівщини.

— Ми бачимо залишки дерев’яної стіни. Спершу був викопаний рів шириною 30 см. Він викопаний дуже рівно, що свідчить про наявність вже тоді спеціальних інструментів. Колоди у цьому рові вбиті поруч одна біля одної. А зовні частокіл був обліплених глиною, що ущільнювало паркан. Можемо зробити висновок, що це була міцна, неприступна огорожа заввишки близько трьох метрів, – розповів  Андрій Гавінський аґенції NTA.

За словами археолога, нова знахідка не належить до трипільської культури, яка славилась украпленими городищами на територіях Румунії, Молдови та України.

Що і тільки підтверджує відмінність культур та народів, які заселяли в давнину терени Галичини і степової України і навіть Поділля.

Натомість він зазначив, що це споруди лійчастої культури – однієї з найдавніших землеробських й скотарських культур Північної й Центральної Європи.

Зазначають, що гора Лисівка є давнім об’єктом цікавості для археологів, оскільки там під шарами ґрунту законсервовано чимало пам’яток.

Розкопки у Винниках проводять з 90-х років, і завдяки попереднім дослідженням відомо, що культура лійчастого посуду на теренах України межувала з трипільською культурою.