У Винниках попід Львовом знайшли фраґменти споруд, яким 3,5 тисячі років
На території Львівської ТГ на горі Лисівка поблизу міста Винники знайшли фраґменти споруд, збудованих за доби енеоліту. Цим елементам укріплень приблизно 3 500 років і вони є однією з найдавніших знахідок в Західній України.
Як розповів археолог та співробітник НАН України Андрій Гавінський, який 10 років займається місцевими розкопками, це найдавніше поселення доби енеоліту, яке до цього знаходили на теренах Львівщини.
— Ми бачимо залишки дерев’яної стіни. Спершу був викопаний рів шириною 30 см. Він викопаний дуже рівно, що свідчить про наявність вже тоді спеціальних інструментів. Колоди у цьому рові вбиті поруч одна біля одної. А зовні частокіл був обліплених глиною, що ущільнювало паркан. Можемо зробити висновок, що це була міцна, неприступна огорожа заввишки близько трьох метрів, – розповів Андрій Гавінський аґенції NTA.
За словами археолога, нова знахідка не належить до трипільської культури, яка славилась украпленими городищами на територіях Румунії, Молдови та України.
Що і тільки підтверджує відмінність культур та народів, які заселяли в давнину терени Галичини і степової України і навіть Поділля.
Натомість він зазначив, що це споруди лійчастої культури – однієї з найдавніших землеробських й скотарських культур Північної й Центральної Європи.
Зазначають, що гора Лисівка є давнім об’єктом цікавості для археологів, оскільки там під шарами ґрунту законсервовано чимало пам’яток.
Розкопки у Винниках проводять з 90-х років, і завдяки попереднім дослідженням відомо, що культура лійчастого посуду на теренах України межувала з трипільською культурою.